اطلاعاتی اینترنتی

مقامات اطلاعاتی آمریكا از افزایش تلاشهای اطلاعاتی اینترنتی ایران برای ایجاد اختلاف در ایالات متحده و چندین كشور دیگر خبر دادند.

دو مقام اطلاعاتی آمریكا گفتند كه افراد رژیم ایران در حال گسترش فعالیت های اطلاعاتی خود در فضای مجازی برای دامن زدن به درگیری های داخلی و گسترش تبلیغات خصمانه در آمریکا هستند.

این دو مقام اطلاعاتی توضیح دادند که طی سال گذشته، حساب‌های جعلی و اوباش مجازی “ترول‌ها” نظام ایران تلاش خود را برای انتشار اطلاعات نادرست در پی چندین رویداد مهم در ایالات متحده افزایش دادند.

  • تشویق اسکاتلندی‌ ها برای جدایی از بریتانیا

آنها گفتند که از جمله مبارزات مجازی اطلاعاتی اینترنتی ایران حمله به تلاش جو بایدن برای بازگرداندن آمریکا به توافق هسته ای برجام، تصمیم ایالات متحده برای خروج نیروهای خود از افغانستان و حکم دریک شوین، مامور سابق پلیس مینیاپولیس آمریکا متهم به قتل جورج فلوید، شهروند سیاه‌پوست آمریکایی، بود.

به گفته تحلیلگران اطلاعات: «سطح فعالیت‌ های اطلاعات جمهوری اسلامی در این زمینه، به اندازه‌ای، قابل توجه و کافی بوده که ما آن را ردیابی کنیم».

در این گزارش آمده است كه اقدامات براندازانه ایران در فضای مجازی محدود به آمریکا نیست، زیرا این رژیم بر جمعیت شیعه عرب زبان در عراق و مردم فرانسوی زبان در آفریقای شمالی متمركز است.