آتش‌سوزی انبارهای

عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی، مصطفی میرسلیم، آتش‌سوزی انبارهای سازمان اموال تملیکی را “خیانت‌آمیز” توصیف کرد و گفت که  این حریق احتمالا عمدی بود.

میرسلیم در مقاله ای خود که دیروز، شنبه ۲۶ تیر منتشر شد،  گفت: «ممكن است برنامه‌ریزی دقیق و بی‌نقصی برای از بین بردن رد پای دزدی و خیانت به مردم صورت گرفته است».

وی همچنین شهرداری و سازمان آتش نشانی تهران را به عدم انجام اقدامات پیشگیرانه متهم کرد و اظهار داشت: «در کدام مرجع و با چه استدلال کارشناسی غیرعمدی بودن این آتش‌سوزی بزرگ با خسارت میلیاردی به تایید خواهد رسید؟»

شامگاه دوشنبه ۱۴ تیر، آتش‌ سوزی در چند انبار سازمان اموال تملیکی در جاده شهر کرج رخ داد و چهار ساعت بعد مهار شد.

خبرگزاری های ایران گزارش دادند که این انبارها شامل کالاهایی مانند مواد غذایی، لوازم خانگی و لوازم آرایشی است و مقامات اظهار داشتند که براساس گمان های اولیه علت حریق قطع و وصل برق بوده است.

در حالی که مصطفی میرسلیم تأیید کرد: «در آتش‌سوزی انبارهای سازمان اموال تملیکی انواع خودروهای تجملی، انواع لوازم جانبی و لاستیک خودرو، انواع لوازم برقی از جمله رایانه دستی و گوشی همراه و چاپگر، مقادیر بسیار زیادی دارو و مکمل‌ها و تجهیزات درمانی و پزشکی، مقادیر زیادی از انواع خوراکی و نوشیدنی‌های مختلف» از بین رفتند».

وی تعجب کرد و پرسید که چرا پس از ۸ سال در واپسین روزهای عمر دولت دوازدهم باید این انبارها طعمه حریق شوند؟