خانواده‌‌های قربانیان هواپیمای اوکراینی
قاتل نمی تواند صاحب عزا باشد

خانواده‌‌های قربانیان هواپیمای اوکراینی به جمهوری اسلامی: قاتل نمی تواند صاحب عزا باشد، انجمن خانواده های قربانیان پرواز 752 در آستانه سالگرد سرنگونی هواپیمای اوکراینی بیانیه ای صادر کرد و در آن اعلام کرد دولت ایران در تلاش است فشار بیشتری به خانواده های قربانیان پرواز 752 تا غرامت دریافت کند و مراسم یادبود را مصادره کند.

قاتل نمی تواند صاحب عزا باشد

انجمن خانواده های قربانیان پرواز 752 در آستانه سالگرد سرنگونی هواپیمای اوکراینی بیانیه ای صادر کرد و در آن اعلام کرد دولت ایران در تلاش است فشار بیشتری به خانواده های قربانیان پرواز 752 تا غرامت دریافت کند و مراسم یادبود را مصادره کند.

در بیانیه ای که روز سه شنبه ، در صفحه این انجمن در منتشر شد ، “«قاتل نمی‌تواند صاحب عزا باشد..” “جمهوری اسلامی و سپاه پاسداران خانواده های ما را به طرز وحشیانه ای به قتل رساندند.”

جمهوری اسلامی حق برگزاری هیچ‌گونه مراسمی برای جان‌باختگان را ندارد

هواپیمای اوکراینی با شماره پرواز  ۷۵۲  ۱۸دی‌ماه سال گذشته با دو موشک از سپاه پاسداران سرنگون شد و منجر به کشته شدن همه ۱۷۶ سرنشین از جمله شهروندان ایران ، کانادا ، اوکراین ، بریتانیا و افغانستان شد.

مقامات جمهوری اسلامی ایران دلیل این اقدام را “خطای انسانی” عنوان کردند. در همین حال ، دولت های کانادا و اوکراین همیشه گفته اند که ایران به وعده های خود در مورد پاسخگویی کامل عمل نکرده و برای روشن شدن “حقیقت” همکاری نمی کند.

در آخرین بیانیه همچنین به “شایعات” در مورد “حضور خانواده های اوکراینی (قربانیان) در تهران” اشاره شده است.

انجمن خانواده های قربانیان همچنین تأیید کرد که “خانواده ها هوشیار هستند و سندی را امضا نمی کنند” که نشان دهنده تأیید و جبران خسارت است ، افزود: “جمهوری اسلامی حق برگزاری هیچ‌گونه مراسمی برای جان‌باختگان را ندارد.