خانه تکانی

تمیز کردن خانه در ایام خانه تکانی علاوه بر احساسی که به اعضای خانواده می دهد باعث افزایش انرژی و آرامش خاطر می شود.

بنابراین با نزدیک شدن به سال جدید، نظافت و تمیزی منزل یکی از کارهایی است که زنان ایرانی در خانه های خود برای استقبال از سال جدید و جشن گرفتن آن در کنار خانواده انجام می دهند.

اما در عین حال بسیاری از خانم ها پس از تمیز کردن از کمردرد شکایت دارند و می توان از برخی مواردی که ممکن است به استخوان های شما آسیب برساند جلوگیری کنید.

بنابراین، در این مقاله ما چند راه حل برای کاهش آسیب جسمی ناشی از تمیز کردن خانه، به ویژه در ناحیه کمر ارائه خواهیم داد.

يکی از مهمترین دلایل خستگی هنگام تمیز کردن  در ایام خانه تکانی خم شدن کمر است، زیرا تمیز کردن وان، کف و نواحی با خم شدن کم، که باعث خستگی و آسیب دیدگی کمر می شود.

همچنین، ساعت ها قرار گرفتن در وضعیت بد بدن می تواند به کمر شما آسیب برساند، زیرا کشیدگی و خم شدن بیش از حد مهره های ستون فقرات برای انقباض، ممکن است گاهی اوقات بعد از تمیز کردن درد ایجاد کند.

 

◊   تقویت ماهیچه:

هرچه عضلات بدن قویتر باشند، توانایی انجام کارهای مهم را نیز دارند. بنابراین، افزودن تمرینات ساده به برنامه روزانه در صبح می تواند وضعیت کلی عضلات را بهبود بخشد و احتمال آسیب به عضلات، مفاصل و ستون فقرات را کاهش دهد.

 

♦   استراحت:

هنگام انجام کارهای تمیزی در ایام خانه تکانی حتماً چند دقیقه استراحت کنید تا از خستگی عضلات و مفاصل در اثر استفاده طولانی مدت جلوگیری کنید.

 

◊   سفت نکردن عضلات:

اگر می خواهید تار عنکبوت یا گرد و غبار سقف را پاک کنید، عضلات بازو را خیلی سفت نکنید. زیرا این باعث می شود که به سرعت احساس خستگی کنید.

بنابراین با خم شدن زانوها یا نشستن روی بالش از تمیز کننده سقف و پد کف برای تمیز کردن سطح استفاده کنید.

 

♦   محصولات خوب:

همیشه محصولات تمیز کننده خوبی انتخاب کنید زیرا محصولات خوب باعث صرفه جویی در وقت و تلاش شما می شوند زیرا قادر به از بین بردن دوده جامد هستند و بنابراین انرژی شما را ذخیره می کنند.

 

◊   لوازمی تمیز کردن بلند:

اگر تصمیم دارید فرش را در خانه بشویید، از لوازمی استفاده کنید که نیازی به خم شدن پشت یا نشستن طولانی مدت روی زانوها ندارد.

می توانید از یک پاروی بلند برای کمر صاف نگه داشتن و همزمان کار با هر دو دست استفاده کنید زیرا کار با یک دست باعث اسپاسم عضلات پشت می شود.