ابتلای ۶۰ هزار پرستار به کرونا
ابتلای ۶۰ هزار پرستار به کرونا

ابتلای ۶۰ هزار پرستار به کرونا، امروز رئیس سازمان پرستاری اعلام کرد که از زمان شیوع بیماری كرونا در ایران 60 هزار پرستار به بیماری كرونا مبتلا شده اند که روز گذشته توسط معاون وزیر بهداشت ایران حدود 45000 پرستار عنوان کرده بود.

ابتلای ۶۰ هزار پرستار به کرونا

امروز رئیس سازمان پرستاری اعلام کرد که از زمان شیوع بیماری كرونا در ایران 60 هزار پرستار به بیماری كرونا مبتلا شده اند که روز گذشته توسط معاون وزیر بهداشت ایران حدود 45000 پرستار عنوان کرده بود.

محمد میرزابیگی ، اعلام كرد كه تعداد پرستاران مبتلا به كرونا در ايران از زمان شيوع بيماري به 60 هزار نفر رسيده و تعداد پرستاراني كه به علت بيماري كرونا درگذشته اند به حدود 100 نفر رسيده است.

بیماران کرونا
معالجه بیماران کرونا رایگان نیست

این آمار امروز در حالی اعلام شد که روز قبل مریم حضرتی معاون پرستاری در ایران گفته بود حدود 45000 پرستار مبتلا به بیماری كرونا تشخیص داده شده اند و تعداد دقیق پرستارانی که بر اثر این بیماری فوت کرده اند درمشخص نیست.

تعداد پرستاران برای هر تخت بیمارستان در ایران حدود 1.1 است

آقای میرزابیگی روز پنجشنبه با بیان اینکه کمبود نیرو مشکل بزرگی برای پرستاران دركشوراست ، وى افزود: به عنوان استاندارد ، 2.5 پرستار باید به ازای هر تخت بیمارستان مشغول به کار شوند ، اما اکنون تعداد آنها در کشور 0.9 است.

پس از اختلافات در آمار مقامات وزارت بهداشت ایران در امور پرستاران ، معاون پرستاری روز گذشته اعلام کرد که تعداد پرستاران برای هر تخت بیمارستان در ایران حدود 1.1 است.

قربانيان كرونا در ايران از ۵۳ هزار نفر گذشت

طبق آخرین گزارش رسمی وزارت بهداشت ایران در مورد آمار کرونا ، طی 24 ساعت گذشته 212 نفر به دلیل بیماری كرونا جان خود را از دست داده اند. این تعداد قربانیان كرونا در ایران را به 53000 نفر می رساند.

به گفته سخنگوی وزارت بهداشت ایران ، پنجشنبه شب 7453 بیمار جدید مبتلا به بیماری كرونا در ایران شناسایی شدند که از این تعداد 1،147 نفر در بیمارستان بستری بودند.

بر این اساس ، تعداد کل بیماران کرونا در ایران ، طبق آمار رسمی ، به یک میلیون و 138 هزار و 530 نفر رسیده است.