۲۹ میلیون لیتر سوخت
۲۹ میلیون لیتر سوخت ایرانی وارد لبنان می‌شود!

روزنامه لبنانی الاخبار گزارش داد: 29 میلیون لیتر سوخت مازوت ایرانی در روزهای آینده وارد لبنان می شود.

۲۹ میلیون لیتر سوخت ایرانی وارد لبنان می‌شود!

29 میلیون لیتر سوخت مازوت ایرانی در روزهای آینده وارد لبنان می شود.

به نقل از روزنامه لبنانی الاخبار ، مسئله واردات سوخت مازوت از ایران هنوز در دست بررسی است و ابهامی در مورد تاریخ دقیق ورود کشتی ایرانی به لبنان وجود دارد. با این حال ، اطلاعات نشان می دهد که اولین محموله به زودی وارد بازار لبنان می شود.

الاخبار در ادامه گزارش خود گفت: محموله 29 میلیون لیتری سوخت دیزل ایران که طی روزهای آینده وارد لبنان می شود ، توسط شرکت امانه در دو مرحله توزیع می شود. مرحله اول مربوط به توزیع این سوخت در بیمارستان ها ، درمانگاه های خصوصی و دولتی و برخی از کارخانه های تولید کننده کالاهای اساسی است و مرحله دوم شامل شهرداری ها و تولیدکنندگان بخش خصوصی است.

سوخت مازوت ایران ایران از طریق تعدادی از تانکرها از سوریه که خدمات آن را به شکل رایگان در اختیار لبنان قرار داد

بر اساس این گزارش ، سوخت مازوت ایران ایران از طریق تعدادی از تانکرها از سوریه که خدمات آن را به شکل رایگان در اختیار لبنان قرار داد به سوریه منتقل می شود. همچنین محموله سوخت کشتی ایرانی به یکباره تخلیه نمی شود و قرار است این روند ظرف چند روز انجام شود.

خبر ورود کشتی های سوختی ایران به لبنان از جمله اخبار مهم هفته گذشته در منطقه و جهان بود. پس از تأیید ورود اولین کشتی ، گزارش های خبری حاکی از آن بود که کشتی های دوم و سوم که با سوخت محافظت می شوند ، به سفارش سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله به لبنان رفته اند.

به نوشته روزنامه لبنانی ، محموله سوخت کشتی ایرانی که لبنانی ها آن را وعده صادقانه توصیف کرده است ، چهارشنبه گذشته وارد آبهای سرزمینی سوریه شد تا با یک نفتکش به لبنان منتقل شود. یک نفتکش ایرانی روز جمعه در بندر بانیاس در شمال غرب سوریه پهلو گرفت.