۱۳ فعال مدنی
۱۳ فعال مدنی در سنندج برای اعترافات اجباری زیر شکنجه‌اند

سازمان حقوق بشر در گزارشی در روز یکشنبه ، ۱۷ مرداد نوشت که ۱۳ فعال مدنی هنوز بیش از ۱۰۰ روز پس از بازداشت غیرقانونی در بازداشت اداره اطلاعات سنندج هستند و “تحت شدید‌ترین شکنجه‌ها جهت اعتراف اجباری قرار دارند.

۱۳ فعال مدنی در سنندج برای اعترافات اجباری زیر شکنجه‌اند

۱۳ فعال مدنی تحت شدید‌ترین شکنجه‌ها جهت اعتراف اجباری قرار دارند.

به گفته سازمان هه‌نگاو ، این افراد براى “مسئولیت کشتن یک عضو بسیجی را بر عهده بگیرند ، و اعتراف به وابستگی خود به حزب دمکرات کردستان ایران ا دریافت اسلحه از آن‌ها” زیر فشار هستند”.

اسامی بازداشت شدگان : کاوه منبری ، شیرکو منبری ، پیام منبری ، سریاد منبری ، میکائیل منبری از روستای نیر ، آرش احمدی ، امیر رضایی ، آرام مرادیان از روستای تنگیسر ، احمد عزیزی ، زاگروس عباسی ، نجات عزیزی ، بهزاد محمدی اهل روستای شیان و ابراهیم طاریمورادی از روستای امروله است.

ارسلان یاراحمدی ماموران اطلاعات ایران از اعضای خانواده‌اش بازجویی کرد

ارسلان یاراحمدی، ، روزنامه نگار و سردبیر وب سایت حقوق بشرهه‌نگاو ، می گوید که مقامات اطلاعاتی ایران از اعضای خانواده وی را بازجویی کرده و “او را تهدید به مرگ کرده اند”.

او در توییتر روز یکشنبه ، ۱۷ مرداد ، در توییتر نوشت که پدر و برادرش “توسط حفاظت کل اداره اطلاعات استان کرمانشاه احضار و به مدت چند ساعت مورد بازجویی قرار گرفته” و مقامات امنیتی از روزنامه نگار خواستند فعالیت رسانه ای خود را متوقف کند و در غیر این صورت «کشته خواهد شد».