مزدوران جمهوری اسلامی

گزارش های اطلاعاتی چندین کشور فاش کرد که ایران مزدوران جمهوری اسلامی و عناصر تروریستی سپاه پاسداران را به روسیه گسیل کرده است.

منابع تایید کرده اند که ۳۰۰ تن از مزدوران و عناصر تروریستی وابسته به جمهوری اسلامی و سپاه قدس در عراق برای آمادگی برای جنگ با اوکراین به روسیه اعزام شده اند.

بر اساس گزارش های دریافتی، ۵۰ نفر از این جیره‌خوران از مستشاران نظامی نیروی سپاه قدس و ۲۵۰ تروریست از “گروه نجباء” در عراق هستند.

یک منبع اطلاعاتی آگاه فاش کرد: «این تروریست‌ها که در حال حاضر در روسیه مستقر و سازماندهی شده‌اند، در حالت آماده‌باش به سر برده تا در صورت کشانده شدن جنگ به خیابان‌های شهرهای اوکراین، با توجه  تجربه آنها در نبردهای چریکی و جنگ خیابانی، با هدف به کارگیری در سرکوب مقاومت‌ ارتش و مردم این کشور به اوکراین انتقال یابند».

شایان ذکر است که “جنبش مقاومت اسلامی نجباء” یکی از گروه‌های شبه‌نظامی حشد شعبی عراق است. این گروه در تمجید از قاسم سلیمانی ویدیویی منتشر کرده است و رابطه بسیاری نزدیکی هم با حزب‌الله لبنان دارد.

از سوی دیگر، منابع آمریکایی فاش کردند به کارگیری مزدوران جمهوری اسلامی و شبه نظامیان وابسته به سپاه پاسداران توسط حکومت روسیه در جنگ علیه اوکراین را تایید کرده بود.

آنها تاکید کردند: «نیروی قدس سپاه پاسداران تبحر و تجربه بسیاری در ایجاد گروه‌های مزدور شبه نظامی از ملیت‌های مختلف و درگیر کردن آنها در جنگ‌های داخلی سوریه، عراق و دیگر کشورها دارد».