گروه هکری انانیموس روی شبکه‌های صدا و سیما پارازیت می‌فرستد
گروه هکری انانیموس روی شبکه‌های صدا و سیما پارازیت می‌فرستد

گروه هکری انانیموس روی شبکه‌های صدا و سیما پارازیت می‌فرستد؛ بر اساس گزارش‌های منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی، گروه سایبری انانیموس روی شبکه‌های صدا و سیما ادامه داده و و پخش کانال‌های سراسری صدا سیما در برخی شهرستان‌ها و روستاهای کوچک ایران با قطع همراه بوده است.

گروه هکری انانیموس روی شبکه‌های صدا و سیما پارازیت می‌فرستد

انانیموس اعلام کرده بود تا زمانی که جمهوری اسلامی روی شبکه های ماهواره ای فارسی زبان پارازیت بفرستد، این گروه از فرکانس های رادیویی و ماهواره ای صدا و سیما پارازیت می‌فرستد.

در همین حال، شرکت ماهواره‌ای یوتل ست اعلام کرد که دولت ایران از چهارم مهرماه اقدام به ارسال دستگاه‌های پارازیت بر روی دو ماهواره خود کرده است و این اقدام تأثیر مخربی بر پخش بسیاری از شبکه‌های تلویزیونی و رادیویی دیجیتال فارسی زبان در خارج از ایران داشته است.

ارسال پارازیت مداری

یوتل‌ست از مقامات جمهوری اسلامی خواست تا «فورا و برای همیشه» این پارازیت را متوقف کنند.

پیش از این، مدیریت شبکه ایران‌اینترنشنال یران در بیانیه‌ای اعلام کرد که جمهوری اسلامی ایران پس از سال‌ها بار دیگر ارسال پارازیت مداری به ماهواره‌های مخابراتی را در چند روز گذشته آغاز کرده است.

پارازیت مداری به هدف قرار دادن مخابراتی ارتباطی توسط امواجی اطلاق می شود که در انتقال تصاویر و اطلاعات از ماهواره اختلال ایجاد می کند. ارسال پارازیت مداری خلاف قوانین بین المللی است و جمهوری اسلامی از سال ۸۸ تا کنون چنین کاری را جز در موارد نادر انجام نداده است.