حمایت از مردم

تام کاتن، سناتور جمهوری‌خواه آرکانزاس در کنگره، واشنگتن و رئیس جمهور آمریكا را به محافظت و حمایت از مردم ایران در برابر قاتل زنجیره‌ای کشورشان فراخواند.

سناتور جمهوری‌خواه، تام كاتن به شدت از رژیم ایران انتقاد كرد و انتخابات ریاست ایران را به سخره گرفت.

كاتن رهبران و مقامات ایران را تروریست و قاتل توصیف كرد و از دولت جو بایدن، رئیس جمهور آمریكا، خواست كه تحریم ها را برداشته نشود، بلكه از خواسته های مردم ایران حمایت كند.

سناتور جمهوری‌خواه در حساب توئیتر خود نوشت: «آیت‌الله‌ها در آخرین انتخابات خود یک قاتل زنجیره‌ای را به عنوان رئیس جمهوری انتخاب کرده‌اند». 

وی افزود: «پرزیدنت بایدن به جای لغو تحریم‌های این تروریست‌های قاتل، باید از خواسته‌های مردم ایران برای پاسخگو کردن رژیم حمایت کند».

به نوبه خود، ند پرایس، سخنگوی وزارت امور خارجه گفت که واشنگتن بازی انتخاب رئیسی به عنوان رئیس جمهور جدید ایران را بسیار تصنعی و فاقد آزادی و یکپارچگی می داند.

سخنگوی وزارت امور خارجه تاکید کرد: «می دانیم که ابراهیم رئیسی نقش عمده ای در اعدام ها در ایران داشته است و بنابراین خواستار حمایت از مردم ایران در برابر این قاتل هستیم».

پرایس همچنین اضافه کرد که سیاست کشورش در مورد تهران پیشبرد منافع ایالات متحده است، صرف نظر از اینکه چه کسی رئیس ایران است.