کشته شدن چهارعضو نیروی انتظامی در سیستان و بلوچستان
کشته شدن چهارعضو نیروی انتظامی در سیستان و بلوچستان

خبرگزاری فارس روز یکشنبه ۱۵ آبان ماه از کشته شدن چهار عضو نیروی در سیستان و بلوچستان خبر داد.

کشته شدن چهارعضو نیروی انتظامی در سیستان و بلوچستان

و گزارش این خبرگزاری سپاه پاسداران به نقل از علی رضا صیاد، فرمانده انتظامی شهرستان بمپور، اعلام کرد: این حادثه در ایستگاه انتظامی و حفاظت جاده‌ای محور ایرانشهر – بمپور رخ داده است.

این رسانه درباره جزئیات این حادثه از جمله زمان، نحوه و جزئیات حادثه توضیحات بیشتری منتشر نکرد.

در همین حال، برخی منابع خبری در شبکه های اجتماعی اعلام کردند که کشته شدن این نیروهای پلیس پس از تیراندازی یک سرباز وظیفه به اعضای آن در پاسگاه پلیس کاسکین به سوی پرسنل آن رخ داده است.

کشته شدن دست کم ۱۱۸ نفر از سیستان و بلوچستان

در هفته های گذشته در کنار سرکوب و کشتار گسترده مردم در سیستان و بلوچستان، بسیاری از شهرهای این استان صحنه اعتراضات و ناآرامی های زیادی بوده است.

سازمان حقوق بشر ایران در آخرین گزارش خود در روز شنبه ۱۴ آبان ماه کشته شدن دست کم ۱۱۸ نفر از سیستان و بلوچستان در اعتراضات اخیر را تایید کرد. به گفته مولوی عبدالحمید، امام جماعت اهل سنت زاهدان، روز جمعه ۱۳ آبان حداقل ۱۶ نفر در خاش کشته شدند.

در واکنش به سرکوب خشونت آمیز معترضان در سیستان و بلوچستان، در روزهای اخیر اخباری مبنی بر کشته شدن برخی مسئولان وابسته به حکومت در این استان نیز منتشر شده است که از آن جمله می‌توان به کشته شدن سجاد شهرکی، امام جمعه شیعه در زاهدان و مصطفی غلامیان از اعضای سپاه در ایست‌بازرسی شهرستان خاش در یک هفته گذشته اشاره کرد.