کشته شدن

دولت جمهوری اسلامی و سپاه پاسداران پس از کشته شدن دو سرهنگ سپاه پاسداران در سوریه در روز دوشنبه ۱۶ اسفند، تهدید به انتقام‌جویی شدید کردند.

بامداد دوشنبه ۱۶ اسفندماه، خبرگزاری دولتی سوریه از حمله هوایی اسرائیل به حومه دمشق خبر داد و اينكه دو سرهنگ سپاه پاسداران جمهوری اسلامی کشته شدند.

به گزارش وب‌سایت‌های خبری نزدیک به مخالفان رژیم بشار اسد، این حملات هوایی یک انبار مهمات ایرانی را در منطقه القطیفه در نزدیکی دمشق و همچنین سایت‌های متعلق به سپاه پاسداران در نزدیکی فرودگاه دمشق هدف قرار داد.

«اسرائیل تاوان این جنایت را خواهد داد» – بیانیۀ سپاه

به نوبه خود، سپاه پاسداران  شامگاه دیروز، سه شنبه ۱۷ اسفندماه، خبر کشته شدن دو عضو از نیروهای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به نام های “احسان کربلایی‌پور” و “مرتضی سعیدنژاد” در این حمله را تایید کرد.

سعید خطیب زاده، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران صبح امروز، چهارشنبه ۱۸ اسفند، اعلام کرد: «اقدام اسرائیل بی مکافات نخواهد ماند و یکی از اهداف محور مقاومت در منطقه پاسخگو کردن اسرائیل در قبال این گونه حملات است». 

روابط عمومی سپاه پاسداران نیز به نوبه خود با صدور بیانیه ای اعلام کرد که اسرائیل تاوان این جنایت را خواهد داد.

از سوی دیگر، علی مطهری، نایب رئیس سابق مجلس، روسیه را متهم کرد که به اسرائیل اجازه حمله به سایت های ایرانی را داده است.

مطهری فاش کرد: «روسیه دست اسرائیل را در سوریه برای حمله به نیروهای هوادار ایران باز گذاشته و با اسرائیل هماهنگ است. احساسم این است که روسیه تا حدی در حکومت ما نفوذ کرده است و متاسفانه ما در بدنه حاکمیت افراد روس‌گرا داریم».