قاسم سلیمانی
کشتن قاسم سلیمانی با همکاری اسرائیل و آمریکا صورت گرفت

کشتن قاسم سلیمانی؛ ژنرال تامیر هیمن ، رئیس سازمان اطلاعات نظامی ارتش اسرائیل (آمان) درمصاحبه با رسانه های اسرائیلی گفت که قتل قاسم سلیمانی، فرمانده سابق نیروی قدس سپاه پاسداران ، به دنبال همکاری اطلاعاتی اسرائیل و آمریکا صورت گرفت.

چرا آمریکا قاسم سلیمانی را کشت؟

وی در بیانیه ای که روز جمعه توسط شبکه اسرائیلی والا پخش شد، گفت: “اطلاعات ما نشان می دهد که فرمانده سابق نیروی قدس در نظر دارد عملیاتی در سطح گسترده علیه نیروهای آمریکایی در منطقه خلیج فارس به راه اندازد.”

هیمن گفت: “این اطلاعات به ارتش آمریکا داده شد و برنامه اقدام علیه ایران تغییر کرد.” این نقطه عطفی در رفتار آمریکا با ایران در منطقه بود. پیش از این ، آمریکا فقط علیه داعش اقدام می کرد. “

قاسم سلیمانی و ابومهدی مهندس بامداد ۱۳ دی ۹۸ در محوطه بیرونی فرودگاه بغداد مورد حمله هوایی آمریکا قرار گرفتند و کشته شدند

کشتن قاسم سلیمانی با همکاری اسرائیل و آمریکا صورت گرفت

ژنرال تامیر هیمن گفت که قتل قاسم سلیمانی ، فرمانده سابق نیروی قدس سپاه پاسداران ، به دنبال همکاری اطلاعاتی اسرائیل و آمریکا صورت گرفت.

هیمن تاکید کرد که جمهوری اسلامی هنوز در مرکز بحران منطقه قرار دارد و تلاش می کند همزمان در چندین کشور حرکت کند. اما حملات متعدد اسرائیل به پایگاه های ایران در سوریه هزینه‌های زیادی برای ایران و همچنین حکومت اسد داشت.

رییس «آمان» در موضوع هسته ای ایران نیز گفت دسترسی ایران به بمب اتمی به زودی نیست و ممکن است در آینده ای دور اتفاق بیفتد.