کارگردان فیلم برادران لیلا به اتهام قاچاق عامدانه فیلم خود متهم شد
کارگردان فیلم برادران لیلا به اتهام قاچاق عامدانه فیلم خود متهم شد

به دنبال پخش گسترده فیلم “برادران لیلا” در وب‌سایت‌های اینترنتی، یک مقام وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، کارگردان این فیلم را به اتهام “قاچاق عامدانه” اثر خود متهم کرد و از فاش شدن “ابعاد مهمی” از این رخداد خبر داد.

کارگردان فیلم برادران لیلا به اتهام قاچاق عامدانه فیلم خود متهم شد

نسخه‌ای از این فیلم که توسط مقامات قضایی توقیف شده بود، در هفته‌های اخیر به طور گسترده در سایت‌های اینترنتی منتشر شد و به‌خاطر نزدیکی داستان آن با شعار “زن زندگی آزادی” و اعتراضات اخیر در ایران، بحث بسیاری را در بین مخاطبان ایرانی به راه انداخت.

کارگردان این فیلم، سعید روستایی، در واکنش به پخش اینترنتی این فیلم، تصاویری از بازیگران و نقش‌های آن‌ها را در صفحه شخصی خود در اینستاگرام منتشر کرد و در تاریخ ۶ فروردین، به واکنش‌های مثبت و دلنشین پخش اینترنتی فیلم اشاره کرد.

آیا قاچاق فیلم اقدامی عامدانه بوده است؟

بعد از انتشار متنی که آقای روستایی، کارگردان فیلم، قدردانی از بینندگان فیلم خود را در آن ابراز کرده بود و امیدواری داشت که به‌زودی نسخه کامل فیلم در دسترس علاقه‌مندان قرار گیرد، روح‌الله سهرابی، مدیرکل نظارت بر نمایش و عرضه فیلم وزارت فرهنگ و ارشاد، به این متن واکنش نشان داد.

آقای سهرابی به اظهار امیدواری کارگردان فیلم برای انتشار نسخه کامل فیلم «تعجب‌آور» توصیف کرد و این را به عنوان «تشکر از مخاطبان برای دیدن نسخه قاچاق» تعبیر کرد. سپس او پرسید آیا قاچاق فیلم اقدامی عامدانه بوده است؟

سکانس جنجالی فیلم برادران لیلا