کابینه رئیسی

در اولین روز بررسی دولت پیشنهادی، کابینه رئیسی به دلیل عدم حضور وزیر زن، نمایندگان اقلیت های قومی و مذهبی در مجلس مورد انتقاد شدید قرار گرفت.

با آغاز اولین جلسه مجلس برای انتخاب وزرای دولت سیزدهم دیشب، شنبه ۳۰ مرداد، انتقادات زیادی از دولت به دلیل نبود وزیر زنان و اقلیت های قومی و مذهبی، عدم آشنایی برخی از وزرا با یکدیگر است.

همچنین از بین انتقادها اینکه برخی از وزرای دولت ابراهیم رئیسی در فهرست تحریم‌ های بین المللی آمریکا و اروپا قرار دارند.

نماینده چابهار در مجلس ایران، معین‌الدین سعیدی، از دولت ابراهیم رئیسی انتقاد کرد و گفت: «معرفی نشدن وزیر زن در دولت سیزدهم را مسئله‌‌ای حیرت‌آور و تاسف‌بار خواند».

به نوبه خود، نماینده مهاباد، جلال محمودزاده خاطرنشان کرد که کابینه رئیسی میلیون ها شهروند اهل سنت را نادیده گرفته و نماینده ای برای آنها ارائه نکرده است.

  • کابینه پیشنهادی رئیسی از میان دوستان نزدیک او!

 محمودزاده تاکید کرد: «کابینه پیشنهادی رئیسی تنها از میان دوستان نزدیک او، مقامات آستان قدس رضوی و ستاد اجرایی فرمان امام انتخاب شده‌اند و فاقد سابقه اجرایی هستند».

همچنین امام جمعه موقت شهرستان راسک، عبدالغفار نقشبندی، در خطبه نماز خود نسبت به عدم ناامیدی اهل‌سنت در کابینه رئیسی انتقاد کرد.

امام جمعه راسک ادامه داد: «یک وزیر اهل سنت زیاده‌ خواهی نیست بلکه عین عدالت‌ خواهی و درخواست حقوق پایمال شده اهل سنت در زیر چکمه‌های حزب‌ سالاری است».

در همین رابطه، نماینده سراوان، ملک فاضلی در مورد کابینه پیشنهادی رئیسی گفت: «سیستان و بلوچستان حدود ۱۱% از جمعیت این کشور را در بر گرفته و‌ دارای افرادی توانمندی است که می‌ توانستند در کابینه حضور داشته باشند که در حال حاضر اثری از آن‌ها نمی‌بینیم».