چک‌های ۲۰۰ هزار تومانی رسماً وارد بازار شد!
چک‌های ۲۰۰ هزار تومانی رسماً وارد بازار شد!

بانک مرکزی ایران از ورود چک‌‌پول‌های ۲۰۰ هزار تومانی به بازار گردش پول خبر داد.

چک‌‌پول‌ ۲۰۰ هزار تومانی

چک‌های ۲۰۰ هزار تومانی رسماً وارد بازار شد!

در روزهای پایانی سال ۱۴۰۰ و در آستانه‌ی جشن نوروز، خبرهایی از افزایش شدید قیمت‌ها در سال جاری به گوش می‌رسد. به همین دلیل، بانک مرکزی ایران خبر ورود چک‌پول‌های ۲۰۰ هزار تومانی به بازار گردش پول را اعلام کرده است.

Image

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما در روز شنبه ۲۷ اسفند، بانک مرکزی ایران چک‌پول ۲۰۰ هزار تومانی با طرح سد کارون و رنگ آبی و با تاریخ انتشار ۲۰ اسفند ۱۴۰۱ را معرفی کرده است.

این چک‌پول‌ها از قبل در طرح‌های مختلف ۵۰ و ۱۰۰ هزار تومانی وارد بازار شده بودند. با این حال، سایت اعتمادآنلاین در گزارشی نوشت که در تصاویر منتشرشده از این چک‌پول‌ها، امضای محمود بهمنی یا طهماسب مظاهری، دو رئیس پیشین بانک مرکزی دیده می‌شود.

این سایت خبری نوشت که در نسخه‌ای که به‌عنوان نمونه روی وب‌سایت بانک مرکزی قرار گرفته، امضای محمود بهمنی به چشم می‌خورد و خبری از امضای وزیر وقت اقتصاد روی آن نیست. آقای بهمنی از سال ۱۳۸۷ تا ۱۳۹۲ رئیس کل بانک مرکزی ایران بودند.

طهماسب مظاهری

https://twitter.com/Doctor167915334/status/1637339289095745537?s=20

اطلاعاتی که درباره امضای طهماسب مظاهری و نقش او در دولت محمود احمدی‌نژاد در ارتباط با چک‌پولی که در تصویر دیده می‌شود، ارائه شده است. این چک‌پول ممکن است در سال ۱۳۸۶ چاپ شده باشد و ارزش آن در آن زمان ۲۱۴ دلار بوده است. با این حال، در حال حاضر ارزش آن تنها حدود ۴ دلار است.