چرا هواپیمای حامل خانواده علی دایی مجبور به فرود در کیش شد؟
چرا هواپیمای حامل خانواده علی دایی مجبور به فرود در کیش شد؟

هواپیمای حامل خانواده علی دایی؛ مرکز رسانه های قوه قضائیه علت بازگرداندن همسر و فرزند علی دایی را «همراهی با اغتشاشگران و دعوت به اعتصاب» اعلام کرد.

چرا هواپیمای حامل خانواده علی دایی مجبور به فرود در کیش شد؟

مقامات و رسانه های وابسته به حکومت جمهوری اسلامی، معترضان را «اغتشاشگر» نامیدند.

مرکز رسانه های قوه قضائیه شامگاه دوشنبه ۵ دی ماه اعلام کرد که «همسر علی دایی متعهد شده است قبل از خروج از کشور تصمیم خود را به نهادهای ذی‌ربط اطلاع دهد».

در آستانه اعتصابات سه روزه اواسط آذرماه امسال، گالری جواهرات نور تهران متعلق به علی دایی، ستاره سابق تیم ملی فوتبال ایران و همسرش مونا فرخ آذری، اعلام کرد که روزهای ۱۴، ۱۵، و ۱۶ آذر ماه تعطیل است.

اطلاعیه مرکز رسانه های قضایی ساعتی پس از آن منتشر شد که رسانه های حکومتی ایران بعدازظهر دوشنبه از بازگرداندن هواپیمای حامل همسر و فرزند علی دایی از دبی، و پیاده کردن آن‌ها در فرودگاه کیش توسط ماموران امنیتی به دلیل «ممنوع‌الخروج» بودن خبر دادند.

در همین زمینه، خبرگزاری ايسنا به نقل از علی دایی، خبر تایید نشده «بازداشت» همسر و دختر این اسطوره فوتبال را تکذیب و درباره شرایط این «سفر ناتمام» توضیحاتی ارائه کرد.

علی دایی: چیزهایی در زندگی‌ام می‌بینم که باورش برایم خیلی سخت است

آقای گل تاریخ فوتبال ایران به این رسانه می گوید: «چیزهایی در زندگی‌ام می‌بینم که باورش برایم خیلی سخت است […] از دوبی این‌ همه مسافر را برگرداندند تا همسر و دختر من را پیاده کنند. اگر مشکلی بود چرا آن‌ها را بازداشت نکردند؟، اگر مشکلی نبود، چرا آنها را برگرداندند، این موضوعات را شما باید پرس‌وجو کنید، ما جوابی نمی‌گیریم.»