چرا بابک جهانبخش کناره‌گیری كرد؟
چرا بابک جهانبخش کناره‌گیری كرد؟

بابک جهانبخش خواننده پاپ سرشناس، پس از اعلام خبر ممنوع‌الخروجی‌اش، از حساب کاربری اینستاگرام خود که نزدیک به پنج میلیون دنبال کننده دارد و همچنین از عرصه موسیقی ایران کناره گیری کرد.

چرا بابک جهانبخش کناره‌گیری كرد؟

دیروز آقای جهانبخش با انتشار تصویری از برگه اعلام ممنوع‌الخروجی‌اش نوشت: «باور کنید ممنوع‌الخروجی مهم نیست. بی‌شک انگیزه‌ای برای خیلی کارها نیست.»

این خواننده سرشناس همچنین اعلام کرد با توجه به اینکه در آلمان به دنیا آمده و پسرش تابعیت استرالیایی دارد، اگر قرار بر رفتن بود، خیلی وقت پیش می‌رفتم. من رگ و ریشه‌ام در این خاک است.

بابک جهانبخش سرانجام با انتشار مطلبی از کناره‌گیری خود از عرصه موسیقی خبر داد. او نوشت: اینجا دیگر جای من نیست، یعنی من توان بودن در این فضای سنگین پر از خشم، و کینه و مرگ و درد را ندارم… چیزی از زیبایی زندگی باقی نمانده است.

اعتراضات سراسرى

در راستای سرکوب اعتراضات «زن زندگی آزادی»، اعتراضاتی که از حدود چهار ماه پیش در سراسر کشور آغاز شده و همچنان ادامه دارد، حکومت بسیاری از هنرمندان وچهره‌های مشهور را ممنوع الخروج کرده است، و شمار نامعلومی را هم احضار و بازجویی و تهدید کرد که از انتشار پیام مردمی در صفحات اجتماعی خود خودداری کنند.