پیدا شدن جسد فعال حقوق کودکان در گچساران با آثار شکنجه؛ صادق فولادی‌وندا، یک ماه پیش، در بهمن ۱۴۰۱ توسط اطلاعات سپاه بازداشت شد. چند هفته بعد در اسفندماه، تنِ بی‌جان صادق در یک کانال آبی در گچساران پیدا شد.

پیدا شدن جسد فعال حقوق کودکان در گچساران با آثار شکنجه!

صادق فولادی‌وندا، ۲۹ساله، فعال حقوق کودکان و کفاش اهل گچساران، یک ماه پیش، در بهمن ۱۴۰۱ توسط اطلاعات سپاه بازداشت شد. چند هفته بعد در اسفندماه، تنِ بی‌جان صادق درحالیکه آثار شکنجه و کبودی بر بدنش دیده میشد، در یک کانال آبی در گچساران پیدا شد.

https://twitter.com/1500tasvir/status/1636625069546799105?s=20

مردی به نام صادق فولادی‌وندا که فعال حقوق کودکان بود، چند هفته پس از بازداشت در یک «کانال آبی» در شهر گچساران پیدا شد.

حساب کاربری «+۱۵۰۰ تصویر» در توییتر، اعلام کرد که او در ماه بهمن توسط اطلاعات سپاه دستگیر شده بود و پس از گذشت چند هفته، تنِ بی‌جان او با آثار شکنجه و کبودی بر روی بدنش در کانال آبی پیدا شده است.

علت بازداشت آقای فولادی‌وندا هنوز مشخص نیست و اطلاعات بیشتری در این زمینه منتشر نشده است.

https://twitter.com/1500tasvir/status/1636625069546799105?s=20

عکس از کفاشی صادق به نام گل‌های رنج…

محی الدین ابراهیمی اعدام شد

در تاریخ ۲۶ اسفند ماه، سایت حقوق بشری هه‌نگاو به اعدام محی‌الدین ابراهیمی، زندانی سیاسی کُرد، در زندان مرکزی ارومیه خبر داد. وی به اتهام همکاری و عضویت در حزب دموکرات کردستان محکوم شده بود.

قبل از اعدام، انتقال او به سلول انفرادی در زندان ارومیه، نگرانی رسانه‌های حقوق بشری را به دنبال داشته است. در پی این اتفاق، صدها نفر از مردم ارومیه در شبکه‌های اجتماعی به تجمع پرداختند و خواستار لغو فوری حکم اعدام آقای ابراهیمی شدند.