پیام جدید رئیس گروه واگنر در یک ویدئو تازه منتشر شده
پیام جدید رئیس گروه واگنر در یک ویدئو تازه منتشر شده

رئیس گروه واگنر که از مزدوران روسی تشکیل شده، حدود دو ماه پس از شورش نافرجام علیه مقامات کرملین، روز دوشنبه در اولین پیام خود پس از شورش، گفت که گروهش در حال عضوگیری است.

پیام جدید رئیس گروه واگنر در یک ویدئو تازه منتشر شده

“در این فیلم کوتاه که به نظر می‌رسد در یک منطقه بیابانی در آفریقا ضبط شده است، یوگنی پریگوژین، فرمانده گروه واگنر، با لباس استتار نظامی و یک اسلحه در دست دیده می‌شود.”

“در این ویدئو که زمان ضبط آن مستقل تأیید نشده است، او اعلام کرد که گروهش در عملیات جستجو و شناسایی علیه گروه‌هایی همچون القاعده و داعش درگیر است و همچنین “نفوذ روسیه را در تمام قاره‌ها گسترش می‌دهد”، در حالی که خود او با لباس استتار نظامی و یک اسلحه دست‌یافتنی در دست در منطقه بیابانی حاضر است.”

گسترش دخالت‌های نظامی روسیه در کشورهای دیگر

“ارتش خصوصی واگنر همزمان با گسترش دخالت‌های نظامی روسیه در کشورهای دیگر مانند سوریه، لیبی و مالی تشکیل شد. این ارتش خصوصی با هدف تکذیب کامل دخالت‌های نظامی روسیه در این کشورها به وجود آمد. پیش از این، این ارتش خصوصی به عنوان بازوی اجرایی کرملین در مناطقی همچون سوریه، لیبی، سودان، مالی، کنگو، موزامبیک، ماداگاسکار و جمهوری آفریقای مرکزی فعالیت می‌کرد. با این حال،هرچند مسکو پیشتر ارتباط با گروه واگنر را تکذیب می‌کرد.”