پهپاد ایرانی

اسناد نظامی فاش شده از رهگیری و انهدام چند پهپاد ایرانی که در حال حمل سلاح به غزه بودند، توسط جنگنده‌های اف-۳۵ خبر می دهد.

اسناد نظامی منتشر شده است که نشان می دهد اسرائیل برای اولین بار از جنگنده های پیشرفته و رادارگریز اف-۳۵ برای انهدام پهپادهای ایرانی حامل تسلیحات به مقصد غزه استفاده کرد.

بر اساس آن اسناد، دو پهپاد ایرانی عازم غزه توسط جنگنده‌های ف-۳۵ اسرائیل منهدم شده و تعدادی نیز با استفاده از سامانه الکترونیکی در فاصله‌ای از مرز اسرائیل منهدم شده‌اند.

در این اسناد آمده بود که پهپادهای ایرانی حامل تسلیحات به غزه با هماهنگی کشورهای همسایه قبل از ورود به حریم هوایی اسرائیل رهگیری شدند. و اينكه واحدهای کنترل زمینی ارتش اسرائیل پهپادها را در طول پرواز ردیابی کردند.

رسانه های اسرائیلی اعلام کرده بودند که اسرائیل حملات چند پهپاد ایرانی و شبه نظامیان حوثی مورد حمایت سپاه پاسداران را در مرز سوریه و عراق ردیابی کرده است.

شایان ذکر است که ارتش و دولت جمهوری اسلامی هنوز در مورد انهدام این پهپادها اظهار نظری نکرده اند؛ اگرچه نخست وزیر اسرائیل تأیید کرد که این پهپادها حامل مواد منفجره ای هستند که توسط رژیم جمهوری اسلامی برای زیرساخت‌‌های مورد نیاز سازمان‌های تروریستی تامین شده است.