پاسخ ایران به متن اتحادیه اروپا
پاسخ ایران به متن اتحادیه اروپا

پاسخ ایران به متن اتحادیه اروپا؛ با پایان مهلت اتحادیه اروپا به جمهوری اسلامی برای تصمیم گیری درباره متن نهایی توافقنامه احیای برجام، پاسخ کتبی تهران به مسئولان این اتحادیه تحویل داده شد.

پاسخ ایران به متن اتحادیه اروپا چیست؟

به گفته منابع خبری، در این پاسخ، ایران نگرانی هایی را در مورد تامین و لغو تحریم ها بدون پرداختن به مسائل حفاظتی مطرح کرده است.

خبرگزاری رویترز در ساعات اولیه بامداد سه شنبه ۲۵ مرداد به نقل از یک مقام اتحادیه اروپا تایید کرد که پاسخ کتبی ایران به اتحادیه اروپا تحویل داده شده است.
پیش از این، خبرنگاران بین المللی که مذاکرات احیای برجام را پوشش می دهند، از منابع مختلف گزارش دادند که پاسخ تهران به اتحادیه اروپا تحویل داده شده است.

روزنامه‌نگاران رسانه‌هایی مانند فارن پالیسی، پولیتیکو، المانیتور، آکسیوس به نقل از منابع خود گزارش دادند که پاسخ مکتوب تهران به موضوع تضمین‌ها و لغو تحریم‌ها متمرکز بوده است، و درخواست قبلی جمهوری اسلامی در مورد مختومه شدن این سوالات پادمانی آژانس مطرح نشده است.

پاسخ تهران به اتحادیه اروپا احتمالا رضایت طرف مقابل را برآورده نمی‌کند

پاسخ کتبی جمهوری اسلامی به متن پیشنهادی اتحادیه اروپا برای احیای برجام احتمالا نمی تواند طرف های اروپایی به ویژه آمریکا را راضی کند.

بر اساس این اطلاعات، ایران با راه حل پیشنهادی در خصوص مسائل پادمانی موافقت کرده است، اما همچنان بر اخذ تضمین‌های اقتصادی اصرار دارد.