ورود زنان به ورزشگاه‌ها

ولی‌الله لونی، رییس مجمع عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، با انتقاد از ورود زنان به ورزشگاه‌ها، از ابراهیم رئیسی خواست که تصمیم فیفا و وزارت ورزش و جوانان در این زمینه را نادیده بگیرد.

 رییس مجمع عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم پیامی به رئیس جمهور ایران ارسال کرد که متن آن امروز، چهارشنبه ۶ بهمن، در رسانه ها منتشر شد و در آن نوشت: «ورود زنان به ورزشگاه‌ها مورد مخالفت صریح علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، مراجع تقلید و حوزه علمیه است».

لونی در پیام خود افزوده است که ورود زنان به ورزشگاه‌ها برای زنان در جامعه اولویت ندارد، زیرا اساساً با ارزش های اسلامی ایرانی مغایرت دارد و در راستای نگاه ابزار محور غرب به زن است.

فیفا رسما تایید کرده بود که مسابقات فوتبال ایران از این پس باید با حضور تماشاگران زن برگزار شود، در غیر این صورت تحریم ها علیه فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی اعمال خواهد شد.

اولین بازی پس از تصمیم فیفا بین تیم های ملی ایران و عراق در تاریخ ۷ دی ماه با حضور ۱۰ هزار تماشاگر از جمله حدود ۲۰۰۰ زن در ورزشگاه آزادی برگزار می شود.

اما با این حال، بلیت‌فروشی برای بانوان تاكنون در دسترس نیست، در حالی که حسین شریفی، سخنگوی فدراسیون فوتبال توضیح داد: «منتظر نامه کتبی مراجع برای شروع روند بلیت‌فروشی برای آقایان و بانوان هستیم».