نماینده خامنه‌ای
واکنش نماینده خامنه‌ای در «کیهان» به انتشار فایل فساد سپاه: کجای این ماجرا ناپسند است؟

حسین شریعتمداری، مدیرمسئول روزنامه کیهان و نماینده رهبر جمهوری اسلامی در این روزنامه، روز دوشنبه ۲۵ بهمن در واکنش به فایل صوتی مربوط به فساد سپاه پاسداران که توسط رادیو فردا منتشر شده، گفت: که به باور او هیچ کجای «این ماجرا ناپسند و پلشت» نبوده است.

واکنش نماینده خامنه‌ای در «کیهان» به انتشار فایل فساد سپاه: کجای این ماجرا ناپسند است؟

رادیو فردا این فایل صوتی ۵۰ دقیقه‌ای را برای اولین بار در ۲۱ بهمن ماه پخش کرد و بیشتر آن در دیدار و گفتگوی محرمانه محمدعلی (عزیز) جعفری، فرمانده وقت کل سپاه پاسداران و صادق (میرزاحسن) ذوالقدرنیا، معاون سابق اقتصادی و سازندگی سپاه پاسداران در سال ۹۷ درباره فساد نیروهای مرتبط با نیروی قدس سپاه، بنیاد تعاون سپاه و شهرداری تهران اختصاص دارد.

حسین شریعتمداری در یادداشت امروز کیهان به اشتباه نوشت که این فایل صوتی توسط رادیو آمریکا منتشر شده و سپس از عملکرد افراد مطرح‌شده در این فایل دفاع کرده است.

فساد و روابط مافیایی در بالاترین سطوح سپاه

آقای شریعتمداری نوشت: «در این فایل صوتی طرف مکالمه سردار جعفری (فرمانده سابق سپاه پاسداران انقلاب اسلامی) با فرمانده سپاه درباره سوء استفاده و فساد رخ داده در یکی از شرکت‌های پوششی سپاه و سردار جعفری صحبت می‌کند. و سردار جعفری، فرمانده وقت با شنیدن گزارش و برای اطمینان از صحت آن، دستور عزل شریفی – شخص سوءاستفاده‌کننده- را صادر کرده و او را به دستگاه قضایی معرفی می‌کند.

این ادعا در زمانی به سردبیری روزنامه «کیهان» رسید که عیسی شریفی در آن زمان معاون شهردار تهران بود و طبق قانون، فرمانده سپاه پاسداران نتوانست دستور عزل او را بدهد.