واکنش قوه قضاییه به خبر به کما رفتن حسن فیروزی چیست؟
واکنش قوه قضاییه به خبر به کما رفتن حسن فیروزی چیست؟

واکنش قوه قضاییه به خبر به کما رفتن حسن فیروزی؛ چنین فردی نه بازداشت شده و نه زندانی است

 واکنش قوه قضاییه به خبر به کما رفتن حسن فیروزی چیست؟

مرکز رسانه های قوه قضاییه در واکنش به گزارش‌ها مبنی بر اینکه حسن فیروزی یکی از معترضان دستگیر شده به دلیل شکنجه به کما رفته است، مدعی شد که چنین فردی اصلا «در زندان های ایران وجود خارجی ندارد».

خبرگزاری «میزان» وابسته به قوه قضائیه روز یکشنبه اساسا حضور حسن فیروزی در زندان‌های ایران را تکذیب کرد و او را شخصیتی «ساخته‌شده و پرداخته رسانه‌های معاند» دانست. دولت جمهوری اسلامی و رسانه های آن از رسانه های فارسی زبان خارج از ایران با عنوان «معاند» یاد می کنند.

به گزارش میزان، در رابطه با پرونده حسن فیروزی «تحقیقات ویژه ای» انجام شده است که حاکی از آن است که فردی به نام حسن فیروزی «با جرایم ذکر شده … نه تنها حکم محکومیت و کیفرخواست و قرار طی ماه‌های گذشته، ندارد بلکه در هیچ کدام از زندان‌های ایران در بازداشت یا گذران دوران محکومیت نیست؟ “

حسن فیروزی براثر شکنجه‌ به کما رفته است!

انتشار این تکذیبیه پس از آن صورت می گیرد که منابع و فعالان حقوق بشر گزارش دادند که حسن فیروزی، یکی از تظاهرکنندگان دستگیر شده در شهر ری، از ۳۰ دی به دلیل شکنجه شدید، خونریزی و عدم دسترسی به در کما به سر می برد.

همزمان تصاویری از چهره فردی که گفته می شود حسن فیروزی است در شبکه های اجتماعی منتشر شد که آثار شکنجه و تعرض بر وی مشهود بود.