واکنش‌ها به اعطای جایزه
واکنش‌ها به اعطای جایزه "گرمی" به شروین حاجی‌پور

واکنش‌ها به اعطای جایزه “گرمی” به شروین حاجی‌پور؛ پس از اعلام نام شروین حاجی‌پور، خواننده ترانه «برای» به عنوان برنده جایزه بهترین آهنگ برای تغییر اجتماعی در جوایز گرمی ۲۰۲۳، موجی از واکنش های حمایتی به راه افتاد.

واکنش‌ها به اعطای جایزه “گرمی” به شروین حاجی‌پور

کیهان کلهر نوازنده مطرح در اینستاگرام نوشت: ننفست گرم شروین عزیز. برای زن زندگی آزادی. برای آزادی.”

حامد اسماعیلون، سخنگوی انجمن خانواده‌های قربانیان هواپیمای اوکراینی نیز در توئیتی نوشت: برای شروین، برای توماج، برای فریدون فرخزاد.

مسیح علینژاد روزنامه‌نگار و فعال حقوق بشر می‌نویسد: «روزی روزگاری اگر ما را در کف خیابان می‌کشتند یا با طناب آویزان می‌شدیم، صدای ما را نمی‌شنیدند، اما اکنون فریاد اعتراضی ما، موسیقی و هنر ماست. مرزهای جهان را درنوردیده است، این صدای انقلاب زن زندگی آزادی است.»

نازنین بنیادی، بازیگر و فعال حقوق بشر، ترانه «برای» را سرود انقلاب ایران و زن زندگی آزادی توصیف کرد.

بسیاری از خوانندگان مشهور پاپ را به حاجی پور تبریک گفتند.

بسیاری از خوانندگان مشهور پاپ از جمله گوگوش، نصرالله معین، ابراهیم حامدی (ابی) و داریوش اقبال نیز کسب این جایزه را به حاجی پور تبریک گفتند.

ابى در اینستاگرام خود نوشت: زنده باشی که این چنین پرچم موسیقی ایران را بالا بردی و با هنرت صدای مردم کشورت را به گوش جهان رساندی.

داریوش همچنین با تبریک به شروین حاجی‌پور نوشت: شروین عزیز به شما تبریک می گویم همه ما فارغ از هر گروه و نژاد و گرایش، ترانه تو را شنیدیم و خواندیم، و حال از موفقیت جهانی تو شاد شدیم. ممنون که این چنین همصدایی و همبستگی را به هموطنانت هدیه دادی.

واکنش فعالان شبکه های اجتماعی

https://twitter.com/Sanjaribaf/status/1622409021574578177?s=20&t=z26V3OZHbKKLoBEZa1zZQQ