ايران و چین
وال استریت ژورنال: چین تنها وقتی که به نفعش باشد از رژیم ایران پشتیبانی خواهد کرد

وال استریت ژورنال: چین تنها وقتی که به نفعش باشد از رژیم ایران پشتیبانی خواهد کرد، دیپلمات های اروپایی می گویند اروپا ، روسیه و چین همه از تلاش برای بازگرداندن رژیم های ایران و آمریکا به توافق حمایت می کنند.

این همکاری محدودیت های خود را دارد و تغییری در عملکرد چین با خاورمیانه ایجاد نخواهد کرد. چین تنها وقتی به نفعش باشد از رژیم ایران پشتیبانی خواهد کرد.

چین تنها وقتی که به نفعش باشد از رژیم ایران پشتیبانی خواهد کرد

وال استریت ژورنال ۷فروردین ۱۴۰۰: جمهوری اسلامی و چین بر خلاف تلاش های آمریکا برای منزوی کردن رژیم ایران و تقویت تلاش های طولانی مدت خود برای تعمیق روابط دیپلماتیک خارج از قدرت های غربی ، توافق نامه همکاری اقتصادی و امنیتی گسترده ای را امضا کردند.

دیپلمات های اروپایی می گویند اروپا ، روسیه و چین همه از تلاش برای بازگرداندن رژیم های ایران و آمریکا به توافق حمایت می کنند، این همکاری محدودیت های خود را دارد و تغییری در عملکرد چین با خاورمیانه ایجاد نخواهد کرد. چین تنها وقتی به نفعش باشد از رژیم ایران پشتیبانی خواهد کرد.

واکنش بایدن به امضای سند همکاری ایران و چین

روز یکشنبه ، ۸ فروردین ، جو بایدن ، رئیس جمهور ایالات متحده ، گزارش ها در مورد مشارکت چین با ایران را خطرناک توصیف کرد.

براساس وب سایت کاخ سفید ، جو بایدن روز یکشنبه قبل از سوار شدن به هواپیمایریاست‌جمهوری، در پاسخ به سوال خبرنگار این اظهارات را مطرح کرد.

وی در پاسخ به این سوال که “مشارکت در حال شکل‌گیری چین و ایران چقدر نگران کننده است؟” وی گفت: “سالهاست نگران آن هستم.”