واكنش علی کریمی نسبت به احتمال اعدام متهمان پرونده
واكنش علی کریمی نسبت به احتمال اعدام متهمان پرونده "خانه اصفهان"

واكنش علی کریمی نسبت به احتمال اعدام متهمان پرونده “خانه اصفهان”؛ علی کریمی، یکی از ستارگان سابق تیم ملی فوتبال ایران، در یک توییت اظهار نگرانی کرده است که امکان اجرای حکم اعدام برای سه نفر از متهمان پرونده “خانه اصفهان” وجود دارد.

واكنش علی کریمی نسبت به احتمال اعدام متهمان پرونده “خانه اصفهان”

بعد از پخش مجدد “اعترافات اجباری سه متهم این پرونده” از سوی شبکه اصفهان صدا و سیمای، علی کریمی توییت خود را منتشر خواهد کرد.

او نگرانی خود را درباره خطر اعدام سه نفر از معترضان بازداشت شده در پرونده محله “خانه اصفهان” بیان خواهد کرد. فعالان حقوق بشر نیز با هشدارها و تأکیدهایشان، به شدت هشدار داده‌اند که جان صالح میرهاشمی، مجید کاظمی و سعید یعقوبی “به شدت در خطر” قرار دارند.

تجمع اعتراض به حکم اعدام در اصفهان

در پرونده “خانه اصفهان”، مجید کاظمی، صالح میرهاشمی و سعید یعقوبی به خاطر مشارکت در اعتراضات بازداشت شده‌اند و به دلیل نگرانی‌هایی درباره اجرای حکم اعدام آن‌ها، خانواده‌هایشان همراه با جمعی از مردم اصفهان در شامگاه یکشنبه در مقابل زندان این شهر تجمع کردند.

در اعتراضات ۲۵ آبان ۱۴۰۱، قوه قضائیه ایران، سه نفر را به نام‌های محسن حمیدی و محمد کریمی، دو بسیجی، و اسماعیل چراغی، یک سرهنگ یگان ویژه، به قتل در محله خانه اصفهان متهم کرده است. اما هر سه متهم این اتهام را رد می‌کنند.