هشدار به حکومت

۱۱۴ نفر از زندانیان سیاسی، فعالان صنفی، مدنی و سیاسی در ایران با صدور بیانیه ای هشدار به حکومت حمایت خود را از اعتراضات اهواز اعلام کردند.

فعالان و زندانیان در بیانیه خود که شب دیروز، چهارشنبه ۶ مرداد، منتشر شد، گفتند: «مطالبه ملت ایران گذر از رژیم جمهوری اسلامی و رسیدن به زندگی انسانی در سایه قانون اساسی مبتنی بر حقوق بشر و حفظ منافع ملی است، چرا که مشی سیاسی ولایت فقیه طی چهل و سه سال گذشته موفق نبوده و پل های عقلانیت را شکسته است».

امضا کنندگان این نامه را تأیید کردند: «اعتراض امروز ملت ایران، مطالبه به‌ حق و شایسته‌ای است که امروز خود را و کرامت انسانی و میهنی خود را در خطر می‌بینند».

این نامه همچنین هشدار به حکومت و حاکمان خودخوانده جمهوری اسلامی است که «خشم مردم بزرگتر از قدرت اسلحه جمهوری اسلامی است».

◊    نظام نماینده ملت ایران نیست .. نظامی غاصب است

خانواده‌های دادخواه، زندانیان سیاسی و فعالان صنفی، مدنی به نیروهای انتظامی و امنیتی گفتند: «به وجدان خود رجوع کنید و مردم را در مقابل سرکوبگران پشتیبانی کنند».

در این نامه‌ فعالان ایران از همه فعالان سیاسی و مدنی و آزادی‌ خواه ایران نیز تقاضا کردند بدون فوت وقت جنایات رژیم را به گوش جهانیان رسانده و به کلیه سازمان‌های بین‌المللی و دولت‌ های طرف قرارداد جمهوری اسلامی اعلام کنند که این نظام نماینده ملت ایران نیست و نظامی غاصب است.

از امضاکنندگان این نامه گوهر عشقی مادر ستار بهشتی، ناهید شیربیشه معلم و مادر جانباخته پوریا بختیاری، شهلا انتصاری، قاسم شعله سعدی، هاشم خواستار هستند.

همچنین سهیلا ستاری “فعال مدنی”، حسن نایب هاشم “فعال حقوق بشر“، و آرش صادقی “فعال حقوق بشر در تهران” از میان امضاکنندگان هستند.