هدف جمهوری اسلامی

خبرنگار تحقیقی، عکاس، فیلم‌بردار ایرانی ساکن برلین «پویا بهرامی» مقاله ای نوشت و در آن تاکید کرد که هدف جمهوری اسلامی ایجاد گسست در صفوف متحد ملت است.

پس از انقلاب فاجعه آمیز اسلامی شاهد طرحهای تقسیمات کشوری بسیاری بوده‌ایم که نتیجه آنها تشکیل استانهای جدیدی در ایران بوده است. 

  •  تفکیک و مرزبندی استانها

آخرینِ اینگونه طرحها به یکشنبه، ۲۴ امرداد ۱۴۰۰، باز می‌گردد و بنا به گزارش ایسنا، مجلس شورای اسلامی یا بهتر “مجلس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی” خبر از اعلام وصول طرح تشکیل استان خوزستان جنوبی داد. 

البته که این طرح پیش از این در دوشنبه ۴ اسفند ۱۴۰۰ در صحن مجلس ارائه شد اما همچون طرح موسوم به “صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی”، ابتدا مسکوت گذاشته و از دستور کار خارج گردید.

اکنون پس از ۵ ماه رسما اعلام وصول آن صورت و در دستور کار قرار گرفته است. اما همانگونه که در بالاتر اشاره گردید از این نوع طرح پیش از این در مورد استانهای خراسان (به سه استان)، تهران (به استانهای قم قزوین و البرز)، آذربایجان شرقی (اردبیل از آن زاده شد) و تفکیک استان گلستان از مازندران صورت پذیرفته است. 

  •  بروکراسی و همچنین تمرکززدایی و توسعه 

در همگی این طرحها به توجیهاتی از قبیل کاهش بروکراسی و همچنین تمرکززدایی و توسعه اشاره شده  است. اساسا فلسفه‌ی تقسیمات کشوری عبارت است از تمرکز زدایی، بهره برداری از امکانات منطقه‌ای، جلب مشارکت مردم در اداره‌ی کشور، بهبود ارائه و افزایش سرعت امور اداری و خدمات عمومی و رفع نیازهای محلی و منطقه ای و موارد مشابه. 

بر این اساس، تفکیک و مرزبندی استانها می‌بایست بر اساس مطالعات علمی و بررسی‌های دقیق و کافی کارشناسانه نسبت به ویژگی‌های جغرافیایی و منطقه ای کشور و نیازها و امکانات طبیعی، اقلیمی، انسانی، اقتصادی هر منطقه انجام پذیرد. 

البته که تاکنون گزارش جامعی در این زمینه تهیه و ارائه نشده است که طی آن با تکیه بر مطالعات علمی، ضرورت تقسیم استان خوزستان توجیه شده باشد.

همچنین با تکیه بر سابقه این تقسیمات در ایران باید خاطرنشان کرد در اکثر موارد، یا به طور یقین همه موارد پیشین با شکست مواجه بوده و به اهداف مورد انتظار برای تقسیمات کشوری دست نیافته‌اند.

  • پرداخت مالیات بیشتری!

برای مثال خوزستان که اکنون با یک گروه دیوانسالاری اداره می‌شود پس از تایید این طرح مخدوش، در همان جغرافیا با دو برابر شدن نهاد دولتی اداره خواهد شد و این موضوع یه معنای کشیده کردن بیشتر سفره انقلاب بوده تا جایی برای دزدان و مفسدان جدید باز شود.

البته برای ایجاد دیوانسالاری جدید باید ردیف بودجه‌ای موقت سه تا پنج ساله برای تشکیل نهادهای اداری جدید و استخدام نیروی انسانی در نظر گرفته شود که نماد مسلم حیف و میل بودجه عمومی کشور است. 

البته شاید مردمان شهرستانها، بخشها و دهستانها که به ترتیب پس از تصویب و اجرای این طرح به شهر، شهرستان و بخش تبدیل می‌شوند شادمان باشند، زیرا ردیف دریافتی قسمت آنان از بودجه سراسری افزایش می‌یابد.

اما باید در نظر داشت که با این گسترش کاذب، ردیف و حوزه مالیاتی آنان نیز متفاوت خواهد شد و مشمول پرداخت مالیات بیشتری خواهند شد.

  • حلها برای توسعه پایدار اقتصادی خوزستان

اگر دولت و رژیم جنایتکار جمهوری اسلامی واقعا دلسوز مردم خوزستان بودند، هزینه هنگفت این طرح مخدوش را صرف پروژه‌های آبخیزداری، به عنوان نمونه ایجاد رودخانه مصنوعی انحرافی در کارون، برای جلوگیری از ورود آب به سد گتوند، بروزرسانی زیرساختهای خدمات عمومی و ایجاد بسترهای توسعه پایدار اقتصادی خوزستان می‌کردند.

شایان ذکر است که ورود آب به سد گتوند با وجود گنبدها و رگه‌های نمکی در اطراف محل آبگیری سد منجر به افزایش شوری آب در پایین‌دست این سد شده‌ و لطمات جبران ناپذیری به زیست بوم منطقه وارد آورده است.

بدیهی است ارائه این طرح تنها با نیت پوپولیستی و عوام فریبانه بوده و با تصویب آن مشکلات استان خوزستان نه تنها کم نخواهد شد بلکه بر آن افزوده نیز می‌گردد. 

  • رژیم و دولت جمهوری اسلامی ساختار مافیایی

هدف جمهوری اسلامی به ویژه در مورد خوزستان، جدا کردن عرب ایرانی، لر و خوزی از یکدیگر و ایجاد گسست در صفوف متحد ملت می‌باشد. صفوفی که همبستگی و همگامی خود را بخوبی با تحریم انتخابات نمایشی ریاست جمهوری ۱۴۰۰ نه تنها به سران جمهوری ننگین اسلامی، بلکه به جهانیان نیز نشان دادند. 

با توجه به شرایط حساس استان خوزستان، ارائه این طرح و تشکیل استان خوزستان جنوبی به نفرت های نادرست موجود دامن خواهد زد و البته که این خواسته و سیاست حکومت آخوندی است.

برهمگان بروشنی روشن است که رژیم و دولت جمهوری اسلامی یک ساختار مافیایی، عریض و طویل، بی مصرف و کم بازده و بشدت فاسد است و نخستین گام عملی برای مبارزه با فساد، کوچک کردن دولت و شفاف کردن امور و گردش مالی است که جمهوری اسلامی مخالف آن است.

بدیهی است تنها راه نجات ما ملت ایران، براندازی تمام و کمال ساختار جمهوری اسلامی و سرنگونی خامنه‌ای خائن است.

پاینده ایران..

پویا بهرامی

برلین-آلمان