مرغ
نوروز با موج گرانی فرا می رسد؛ افزایش مجدد قیمت مرغ!

در حالی که طی یک ماه گذشته شهروندان شاهد افزایش قیمت کالاهای اساسی بودند، دبیر انجمن تولیدکنندگان زنجیره‌ای گوشت مرغ گفت: تا ماه رمضان ممکن است قیمت مرغ افزایش یابد.

نوروز با موج گرانی فرا می رسد؛ افزایش مجدد قیمت مرغ!

رضا مبصری دلیل این امر را کمبود عرضه عنوان کرد و گفت: عرضه خوراک و نهاده‌های دام و طیور با تاخیر فراوان انجام می‌شود، به‌ویژه ذرت با فاصله زمانی بسیار طولانی به دست تولیدکنندگان می‌رسد.

وی ادامه داد: در حال حاضرپرورش‌ دهندگان مرغ و طیور نمی توانند ذرت کافی تهیه کنند و ادامه این روند در آینده نزدیک تاثیر مستقیمی بر قیمت مرغ و گوشت خواهد داشت.

افزایش تورم در بازار ایران!

.دبیر انجمن تولیدکنندگان گوشت مرغ همچنین به نقش روسیه و اوکراین در بازار جهانی غلات اشاره کرد، و گفت: اوکراین به تنهایی سالانه ۵۰ میلیون تن ذرت تولید می کند و اوکراین و روسیه با هم ۱۱۰ میلیون تن گندم در جهان عرضه می کنند.

بنابراین با ادامه جنگ بین آنها، این امر ممکن است منجر به افزایش تورم در بازار ایران شود.

گوشت کیلویی ۴۰۰ هزار تومانی در راه است

رئیس انجمن فعالان اقتصادی پیش بینی کرد قیمت گوشت در سال آینده به ۴۰۰ هزار تومان برسد.
محمدرضا حسینا گفت: افزایش قیمت محصولات اساسی و خوراک دام در بازارهای جهانی زنگ خطری برای مسئولان کشوری برای توجه بیشتر به تولیدات داخلی و افزایش امنیت غذایی است.
وی با بیان اینکه قیمت خوراک دام در بازارهای جهانی بین ۴۰ تا ۵۰ درصد افزایش یافت، افزود: این در حالی است که با توجه به وابستگی شدید ایران به واردات خوراک دام، بعید نیست که سال آینده افزایش قیمت‌های بیشتری نیز در این بازار رخ دهد
.