نه به سلول انفرادی
هیراد پیربداقی و عسل محمدی

فعالان مدنی در شبکه های اجتماعی بازداشت هیراد پیربداقی و عسل محمدی فعالان حقوق بشر را به دلیل حمایت از کمپین «نه به سلول انفرادی» تایید کردند.

ضیاء نبوی، فعال مدنی و زندانی سیاسی سابق، روز یکشنبه ۱۶ آبان، ساعاتی پس از طرح شکایت این فعالان از سلول‌های انفرادی در زندان‌های جمهوری اسلامی، خبر بازداشت این فعالان را در صفحه توئیتر خود اعلام کرد.

نبوی در صفحه خود نوشت: «عسل محمدی و هیراد پیربداغی بازداشت شدند. آن‌ها دو هفته پیش به همراه چندتن از فعالان کارگری در بیانیه‌ای از اظهار تلفنی‌شان به وزارت اطلاعات خبر داده بودند و اعلام کردند تسلیم سیاست‌های ارعاب و تهدید نمی‌شوند».

این فعال مدنی اضافه کرد: «آنها ظهر دیروز هم اقدام به ثبت شکایت علیه سلول انفرادی کرده بودند».

هیراد پیربداقی و عسل محمدی به همراه هفت تن دیگر از فعالان مدنی و زندانیان سیاسی سابق روز شنبه در حمایت از کمپین «نه به سلول انفرادی» علیه این ماموران و عاملین سلول انفرادی شکایت کردند.

اما ساعاتی پس از اعلام حمایت شان از آن کمپین، نیروهای امنیتی به شدت به دو منزل شهروندان یورش بردند و آنها را تفتیش و دستگیر کردند و به مکان نامعلومی منتقل شدند.

خبرگزاری خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران (هرانا) نیز به نوبه خود اعلام کرد که اتهامات این فعالان و محل نگهداری آنها هنوز مشخص نیست و ناآگاهی از اتهامات و یا محل نگهداری آنها موجب نگرانی خانواده های آنها شده است.