ند پرایس
ند پرایس: از حق معترضان شجاع در ایران حمایت می‌کنیم

در اولین واکنش دولت جو بایدن به اعتراضات در ایران، سخنگوی وزارت امور خارجه گفت واشنگتن از حق آزادی بیان و حق آزادی تجمع برای مردم شجاع ایران حمایت می کند.

ند پرایس: از حق معترضان شجاع در ایران حمایت می‌کنیم

ند پرایس سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا با اشاره به اینکه «معترضان شجاع در ایران برای احقاق حقوق خود به پا خاسته‌اند» گفت: «مردم ایران حق دارند دولت خود را پاسخگو کنند».

او شامگاه یکشنبه ۲۵ اردیبهشت در توییتر نوشت: ما از حق آنها برای تجمع مسالمت آمیز و حق آزادی بیان در فضای مجازی و در فضای غیرمجازی، بدون ترس از خشونت یا انتقام، حمایت می کنیم.

الی کوهانیم:همه آمریکایی‌ها با وجدان اخلاقی خود در کنار مردم ایران برای خواست آزادی‌شان می‌ایستند.

دیگر مقامات دولت بایدن در مورد اعتراضات در ایران اظهار نظری نکرده اند و رابرت مالی، فرستاده ویژه آمریکا در ایران، به تازگی توییت ند پرایس را بازنشر کرده است.

با این حال بسیاری از مقامات دولت دونالد ترامپ از معترضان ایرانی حمایت کردند. به عنوان مثال، ویکتوریا کوتس، معاون مشاور امنیت ملی دولت ترامپ، از ایلان ماسک خواست تا پوشش اینترنتی ماهواره ای را از استارلینک برای «ایرانیان شجاع» خوزستان فراهم کند.

الی کوهانیم، مقام سابق وزارت خارجه آمریکا در در بازنشر توییت ند پرایس، علاوه بر اظهارات جداگانه خود در حمایت از معترضان، نوشت: «همه آمریکایی ها با وجدان اخلاقی خود در کنار مردم ایران برای خواست آزادی‌شان می‌ایستند».