ایران و اسرائیل

روزنامه آمریکایی “نیویورک تایمز” از افشاگری‌ جدید و اظهارات مقامات آمریکایی در خصوص نبرد جدید سایه بین ایران و اسرائیل خبر داد.

نیویورک تایمز گزارشی منتشر کرد که شامل اظهارات تکان دهنده دو مقام آمریکایی بود که در آن فاش کردند مقامات اسرائیلی حمله سایبری به شبکه سوخت رسانی جمهوری اسلامی را انجام داده اند.

دو مقام دفاعی ایالات متحده آمریکایی اشاره کردند که جنگ در سایه ایران و اسرائیل اکنون حوزه غیرنظامی را هدف قرار داده است و شاهد آن نیز اختلال اخیر در شبکه سوخت ایران و افشای اطلاعات شخصی ۱.۵ میلیون مدنی اسرائیلی است.پمپ بنزین

این دو مقام آمریکایی اشاره کردند که اسرائیل جمهوری اسلامی را به افشای اطلاعات شخصی حدود ۱.۵ میلیون اسرائیلی بدون ارائه شواهد معتبر متهم کرده است.

این دو مقام همچنین به نیویورک تایمز تأیید کردند که اسرائیل مسئول یک حمله سایبری به سیستم ملی توزیع سوخت ایران است که در هفته‌های اخیر رخ داد و ۴۳۰۰ پمپ بنزین آن را مختل کرد و مردم مدنی ایرانی را هدف قرار داد.

آنها مقامات همچنین اشاره کردند که جمهوری اسلامی و اسرائیل سال‌ها درگیر جنگ سایه و رویارویی غیرمستقیم در فضای مجازی بوده‌اند، اما هدف‌ها معمولاً نهادهای نظامی یا دولتی بوده‌اند.

این مقامات گفتند که اگرچه حمله سایبری ایرانی-اسرائیلی کسی را به قتل نرسانده است، اما هدف از این حملات ایجاد هرج و مرج، خشم و ناراحتی در مقیاس وسیع بود گسترده است.