مولوی فتحی محمد نقشبندی بازداشت شد
مولوی فتحی محمد نقشبندی بازداشت شد

مولوی فتحی محمد نقشبندی بازداشت شد؛ دادگستری سیستان و بلوچستان اعلام کرد که مولوی فتحی محمد نقشبندی، امام جمعه اهل سنت در شهر راسک، بازداشت شده است. به همین توازن، منبع خبری به نام “حال وش” افزود که این بازداشت با “تحقیر و توهین” به آقای نقشبندی همراه بوده است.

قوه قضائیه ایران از بازداشت مولوی فتحی محمد نقشبندی خبر داد

مولوی فتحی محمد نقشبندی بازداشت شد

دادگستری استان سیستان و بلوچستان در بعد از ظهر روز یکشنبه، ۲۹ مردادماه، اعلام کرد که مولوی فتحی محمد نقشبندى، امام جمعه اهل سنت در شهر راسک، بازداشت شده است.

آقای نقشبندی به اتهامات زیر متهم شده است:

تشویش اذهان عمومی از طریق سخنرانی‌های کذب، تهمت و افترا به نظام.
اقدام علیه امنیت ملی.
تصرف غیرقانونی در اراضی ملی.

همزمان با اعلام بازداشت آقای نقشبندی، منبع خبری “حال‌وش”، که به پوشش اخبار منطقه سیستان و بلوچستان می‌پردازد، افزود که این عملیات بازداشت با همراهی تحقیر و توهین در حضور چشمان همراهان او انجام شده است.

فرآیند بازداشت آقای نقشبندی

“حال‌وش” در خصوص فرآیند بازداشت آقای نقشبندی، نوشته است که صبح روز یکشنبه، نیروهای اداره اطلاعات و سپاه با همکاری مسئولان شرکت نفت چابهار، از او درخواست کرده‌اند که به منظور بازگشایی سهمیه سوخت خودروهای خانواده‌اش، به طور شخصی به شهر چابهار حضور داشته باشد.

با این حال، پس از اینکه آقای نقشبندی به همراه فرزندش و تعدادی دیگر به سوی چابهار حرکت می‌کنند، در طول مسیر توسط نیروهای امنیتی تعقیب می‌شوند و در نهایت بازداشت می‌شوند.