مهسا امینی طرفدار حزب کومله بود!
مهسا امینی طرفدار حزب کومله بود!

اسدالله بادامچیان، دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در مصاحبه ی نوی خود با خبرگزاری ایلنا ادعاهای بحث برانگیزی را درباره ی مهسا (ژینا) امینی و حادثه ی رخ داده برای وی مطرح کرده است. اظهارات بادامچیان در حالی است که مقامات رسمی روایت دیگری از ماجرای مهسا امینی داشته اند و روشن نیست منبع ادعاهای این چهره کجاست.

مهسا امینی طرفدار حزب کومله بود!

خبرنگار ایلنا از او پرسید: یکی از نقدهای جدی در مورد وضعیت حجاب نوع برخورد با بی‌حجابی و رفتار گشت ارشاد بود که منجر به آن اتفاق و شروع حوادث سال گذشته شد، این نوع رفتارها اصلاح‌پذیر نیست؟

بادامچیان جواب داد: این بحث اشتباه است. رفتار گشت ارشاد با مهسا (ژینا) امینی چیزی نبود. یک مقدار نظام با خانم مهسا مدارا کرد. خانم ژینا طرفدار حزب کومله است و عکس رقاصی‌ او با حزب کومله موجود است. بعد آمد با لباس مبتذل در تهران به پارک رفت. در آنجا به او تذکر دادند که پارک محل عمومی است. شروع کرد به فحاشی و دعوا. گفتند سوار گشت ارشاد شود، مگر گشت ارشاد چه کار می‌کرد؟ دعوا میکرد یا میزد؟ او را به مقر گشت ارشاد آوردند که راهنمایی‌اش کنند. یک مرتبه حال او به هم خورد و بعد هم فوت کرد و بعد از آن حرکت دسته‌جمعی منظم از داخل و خارج به همراه بی‌بی‌سی، سی‌ان‌ان، من و تو و اینترنشنال و صهیونیست‌ها شروع شد که خانم مهسا امینی در برخورد با گشت ارشاد کشته شده است.

خبرنگار: در موارد دیگر چطور که با رفتار تند با زنان بی‌حجاب یا کم حجاب برخوردهایی شده است، آیا این نوع برخوردها کارساز است؟

بادامچیان گفت: چرا با گشت ارشاد دعوا دارند؟‌ چرا با خانم‌هایی که به شکل غیر مناسب بیرون می‌آیند، هفتاد قلم آرایش کرده، با این افراد برخورد نمی‌شود؟‌ او دارد خلاف می‌کند. در ج.ا خلاف قانون، خلاف دین، اسلام عمل می‌کند. به جای اینکه به این بگویند تو اشتباه کردی، خلاف کردی، می‌گویند گشت‌ ارشاد چرا این کار را کرده؟ گشت ارشاد را هم نقد کنند، اما بعد بگویند اگر گشت‌ ارشاد این کار را کرد، خانم مهسا هم خیلی کار زشتی کرد. چرا از مهسا امینی حمایت کردند؟ آیا ج.ا آمد مهسا امینی را بکشد؟ چنین کاری را نمی‌کند. او یک بی‌حجاب است و حد اقل مجازات می‌شود. نصیحت من را بپذیرند. اگر خواستند به گشت ارشاد نقد کنند، مهسا امینی را هم نقد کنند و بگویند این کار هم اشتباه است.