معترضان آبان ۹۸

سایت حقوق بشر “هه‌نگاو” اعلام کرد یکی از معترضان آبان ۹۸ در کرمانشاه به دلیل مشکلات روحی ناشی از دلیل نابینا شدن پس از اصابت گلوله در جریان اعتراضات، خودکشی کرد.

سایت حقوق بشر که اخبار مناطق کردنشین ایران را پوشش می دهد، منتشر کرد که محسن محمودی کریانی، ۲۸ ساله، به دلیل نابینایی خودکشی کرده است.

این شهروند یکی از معترضان آبان بود که نیروهای امنیتی ایران در ۲۵ آبان ۹۸ وی را به اصابت مستقیم گلوله ساچمه‌ای کرمانشاه دستگیر کردند.

آقای کریانی به دلیل محرومیت از خدمات پزشکی در مدت بازداشت و اعزام به مراکز درمانی از چشم پاک شد که منجر به نابینایی وی شد.

منابع آگاه به هه‌نگاو گفته اند که پس از آزادی وی، دستگاه های امنیتی به خانواده آقای کریانی قول داده اند که در صورت عدم گزارش رسانه ها از نابینا شدن، دیه پرداخت کنند.

اما ۱۸ ماه بعد از این حادثه هیچ اقدامی در این زمینه صورت نگرفت و سرانجام در ۱۵ اردیبهشت ماه به دلیل مشکلات مالی و روحی ناشی از نابینایی خود را حلق آویز کرد و به زندگی اش پایان داد.

به گفته منابع آگاه، نیروهای امنیتی و اعضای شورای روستای کاریان کرمانشاه با اعمال فشار بر خانواده آقای کریانی از انتشار خبر خودکشی وی جلوگیری کردند.