تهران
مرگ ۳۰ درصد مبتلایان به قارچ سیاه در یکی از مراکز درمانی تهران

به گفته پزشک متخصص بیمارستان رسول اکرم ، 30 درصد از بیماران قارچ سیاه که به دلیل ابتلا به کرونا دچار اين بیماری شده اند ، به دلیل درگیر شدن مغز جان باختند جان خود را از دست داده اند.

مرگ ۳۰ درصد مبتلایان به قارچ سیاه در یکی از مراکز درمانی تهران

مرگ ۳۰ درصد مبتلایان به قارچ سیاه در یکی از مراکز درمانی تهران؛ 30 درصد از بیماران قارچ سیاه که به دلیل ابتلا به کرونا دچار اين بیماری شده اند ، به دلیل درگیر شدن مغز جان باختند جان خود را از دست داده اند.

دکتر صالح محبی ، فوق تخصص گوش و حلق و بینی امروز سه شنبه ٩ شهریور از مرگ ٣٠ درصد از بیماران قارچی سیاه خبر داد و گفت: ۵۰ درصد مبتلایان با اقدامات درمانی کنترل شدند و ۲۰ درصد دیگر مبتلایان تحت اعمال جراحی قرار گرفتند. “

وی توضیح داد: این بیماری بر سینوس ها ، مغز و ریه ها را درگیر می کند و از آنجا به سرعت به صورت ، فک ، چشم و مغز گسترش می یابد. قارچ جریان خونى را که بافت عفونی از آن می‌گذرد ، مسدود می کند.

قارچ سیاه؛ و خطر مرگ و نابینایی مبتلایان

رسانه ها از شیوع قارچ سیاه در تهران خبر می دهند. نام این بیماری در ماه های اخیر در پیوند با کووید-۱۹. گفته می شود داروی این بیماری که ابتلا به آن می‌تواند منجر به مرگ و نابینایی شود ، در ایران نایاب شده است.