هوافضای سپاه
مرگ مشکوک دو عضو دیگر هوافضای سپاه

مرگ مشکوک دو عضو دیگر هوافضای سپاه؛ خبرگزاری های نزدیک به سپاه پاسداران از کشته شدن علی کمانی و محمد عبدوس دو تن از نیروهای یگان هوانوردی سپاه در شهرهای خمین و سمنان خبر دادند.

مرگ مشکوک دو عضو دیگر هوافضای سپاه

ابتدا روابط عمومی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی استان مرکزی طی اطلاعیه‌ای از درگذشت علی کمانی «در سانحه رانندگی و حین مأموریت» در خمین خبر داد.

ساعاتی بعد خبرگزاری فارس گزارش داد که محمد عبدوس، کارمند شرکت هواپیمایی سمنان، روز یکشنبه ۲۲ خرداد ماه، «طی انجام مأموریت» در سمنان به شهادت رسید.
جزئیات دیگری درباره کشته شدن این دو پاسدار و ماموریت کشته شدن آنها ارائه نشده است. یک هفته پیش ایوب انصاری، متخصص هوانوردی در یزد به طرز مشکوکی جان باخت و مقامات محلی اظهارات ضد و نقیضی درباره او کردند. اما دفتر استاندار یزد در نامه ای کتبی وی را شهید معرفی کرد و تعدادی از مسئولان با خانواده وی دیدار کردند.

نیروی هوافضای سپاه

نیروی هوافضای سپاه پاسداران یکی از نیروهای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است که مأموریت های هوایی، موشکی و فضایی این نهاد نظامی را بر عهده دارد و فرماندهی آن از ابتدا امیرعلی حاج زاده است.

پایگاه فضایی سمنان در جنوب غربی این استان قرار دارد و سکوی پرتاب موشک جمهوری اسلامی در آن قرار دارد. در ماه‌های اخیر، گزارش‌های متعددی از شلیک گلوله، مرگ مشکوک، و انتقال فیزیکی اعضای نیروی قدس سپاه پاسداران ایران و همچنین چهره‌های فعال در صنعت موشکی و هسته‌ای جمهوری اسلامی منتشر شده است.