مشهد

بیمارستان سوانح و حوادث “شهید کامیاب” از مرگ محمدصادق دارایی یکی از سه روحانی مجروح شده با چاقو چندی پیش در مشهد خبر داد، و تعداد قربانیان این حمله را به دو نفر رساند.

دکتر مسعود خانی، رئیس بیمارستان “شهید کامیاب” امروز، پنجشنبه ۱۸ فروردین، اعلام کرد: «امروز آقای دارایی در وضعیت وخیم قرار داشت و جان باخت».

روز سه‌شنبه ۱۶ فروردین مردی در “حرم امام رضا” با چاقو به این سه روحانی حمله کرد و یکی از روحانیون به نام محمد اصلانی در زمان حمله کشته شد و دو روحانی دیگر به نام های محسن پاکدامن و محمدصادق دارایی زخمی شدند و بلافاصله به بیمارستان منتقل و تحت عمل جراحی قرار گرفتند.

شایان ذکر است که نهادهای و مقامات رسمی جمهوری اسلامی هویت مهاجم را اعلام نکرده اند؛ اما رسانه‌های ایرانی گزارش دادند که مهاجم را فردی ۲۱ساله به نام عبداللطیف مرادی، افغان ازبک تبار معرفی کرده‌اند و اینکه وی یک سال پیش به صورت غیرقانونی از مرز پاکستان وارد ایران شد و ساکن مشهد بوده است.

 ابراهیم رئیسی و محمدباقر قالیباف در سخنرانی‌ها و نامه‌های جداگانه‌ای حمله به سه روحانی مشهد را دارای اندیشه‌های تکفیری توصیف کردند.

به نوبه خود، احمد علم‌الهدی، نماینده خامنه‌ای در خراسان رضوی در مراسم تشییع محمد اصلانی که صبح امروز پنجشنبه برگزار شد: «عامل این حمله پیاده نظام آمریکا و عنصر ناپاک تکفیری است».