مدال طلای

امروز ساعت ۱۲ و ۳۰ دقیقه از پرواز دوحه، جواد فروغی دارنده اولین مدال طلای تاریخ تیراندازی ایران، به همراه همکاران خود و بقیه کاروان ایران وارد فرودگاه بین المللی امام خمینی شد.

فروغی در تپانچه بادی به همراه هانیه رستمیان، محسن نصر اصفهانی و رئیس فدراسیون تیراندازی علی دادگر به كشور رسیدند تا از مسئولان ورزش و کادر پزشکی استقبال کنند.

جواد فروغی در اولین روز بازی های المپیک ۲۰۲۰ توکیو یک شگفتی و سابقه در تپانچه بادی ایجاد کرد و توانست با قدرت رقابت کند و اولین مدال طلای تاریخ تیراندازی ایران در المپیک را از آن خود کند.

هانیه رستمیان با خانواده اشتا کنون فروغی تنها مدال آور ایران در المپیک ۲۰۲۰ توکیو است و به دلیل پیروزی خود، ایران در رده چهلم قرار دارد.

فروغی به همراه هانیه رستمیان دیگر المپین تپانچه و پرچمدار زن ایران در افتتاحیه المپیک، نازنین ملایی ملی‌پوش قایقرانی، محسن نصر اصفهانی مربی تیم ملی تپانچه و علی دادگر سرپرست فدراسیون تیراندازی وارد فرودگاه شدند.

شایان ذکر است که تیم تیراندازی ایران با ۶ ورزشکار در المپیک توکیو شرکت کرد و تا کنون تنها جواد فروغی برنده شده است.

جواد فروغی

و گروه دوم تیم ملی تیراندازی که شامل نجمه خدمتی، آرمینا صادقیان و فاطمه کرم‌زاده، فردا دوشنبه ۱۱ مرداد به همراه رضا حسنی خو وارد تهران می شود.

در حالی که گروه پایانی نیز که شامل مهیار صداقت و الهام هاشمی، چهارشنبه ۱۳ مرداد با پایان مسابقه تفنگ سه وضعیت مردان وارد تهران می شود.