مامور امنیتی
مامور امنیتی به فرد معترض: نگذار دهانت را خونی کنم

مامور امنیتی خطاب به یکی از معترضان اسلامشهر می گوید: ««نگذار دوباره دهانت را خونی کنم، از صبح صد نفر مثل تو را زده‌ام.».

مامور امنیتی به فرد معترض: نگذار دهانت را خونی کنم

مامور امنیتی در فیلمی که از اعتراض‌ها منتشر شده خطاب به یکی از معترضان اسلامشهر می گوید: ««نگذار دوباره دهانت را خونی کنم، از صبح صد نفر مثل تو را زده‌ام.».

مامور امنیتی به فرد معترض: نگذار دوباره دهانت را خونی کنم، از صبح صد نفر مثل تو را زده‌ام.

برخورد خشونت‌بار حکومت با اعتراض‌های سراسری

همزمان با ادامه اعتراضات در شهرهای مختلف ایران، ۵۰۰ فعال سیاسی و مدنی بیانیه‌های مشترکی صادر کردند و نسبت به سرکوب خشونت‌آمیز حکومت با «شهروندان عاصی و جان به لب رسیده» هشدار دادند.

در این بیانیه آمده است: «ما جمعی از فعالان سیاسی و مدنی به مقامات ارشد نظام هشدار می‌دهیم که تا دیر نشده برای مهار مشکلات به‌ویژه گرانی و تورم کمرشکن فکری اساسی کنند».

این فعالان نوشتند: «اگر راهبرد حکومت در مواجهه با اعتراضات مردمی سرکوب و دستگیری باشد، نه تنها مشکل را حل می کند، بلکه آتش اعتراضات را افزایش می دهد».

این فعالان مدنی از مسئولان جمهوری اسلامی خواستند: ضمن خویشتن‌داری از مقابله با معترضان، ساختارها و سیاست‌های غلط را اصلاح کنند و با تعامل و گفت‌وگو در داخل و خارج از ایران، امکان بهره‌گیری از تمام ظرفیت‌های ملی و جهانی را فراهم سازند. “»