مونا حیدری
مادر قاتل مونا حیدری: پسرم برای نشان دادن غیرتش سر همسرش را برید

مادر قاتل مونا حیدری گفت:سجاد در هر محله‌ و خیابانی که به او انگ بی‌غیرت زده بودند سر غزل را گَرداند تا مثلاً به همه گوید: من آدم بی‌غیرتی نیستم.”

مادر قاتل مونا حیدری: پسرم برای نشان دادن غیرتش سر همسرش را برید

مادر سجاد قاتلی که همسر ۱۷ ساله‌اش را کشت و سر بریده او را در میدان کسایی اهواز چرخاند و گفت: پس از فرار همسرش از ایران، اطرافیان پسرش “چپ و راست غیرت و مردانگی او را تحریک می‌کردند” و زمانی که همسرش به ایران بازگشت. سر بریده او را گرداند تا مثلا به همه بگوید: من آدم بی‌غیرتی نیستم.

مادر سجاد در گفت وگو با خبرنگار فارس که روز دوشنبه ۱۸ بهمن ماه منتشر شد، گفت: مقتول مونا (غزل) حیدری حدود چهار ماه پیش هنگام آشنایی با یک مرد سوری باردار بوده و جنین‌اش سقط شده است.

در همین حال، یک منبع آگاه به رادیو زمانه گفت که غزل در پانزده سالگی مجبور به ازدواج با سجاد شد و پس از رفتن او به ترکیه توسط یک مرد سوری مورد آزار و اذیت قرار گرفتو این مرد “همان رفتار شوهرش را با او انجام می‌دهد.”

مادر سجاد همچنین می‌گوید: زمانی که غزل در ترکیه بود، پسرم هر روز بیشتر کنترل خود را از دست می‌داد و نمی‌توانست بر اعصاب خود مسلط شود، مخصوصاً وقتی که بازاری بود و اطرافیانش چپ و راستغیرت و مردانگی او را تحریک می‌کردند.

وی افزود پس از مدتی غزل «پشیمان» شد و خواست به ایران بازگردد و خانواده اش از طریق پلیس بین الملل سعی کردند او را بازگردانند.

پسرم تهدید کرده بود غزل را می‌کشم!

مادر قاتل گفت: پسرم تهدید کرده بود غزل را می‌کشم به همین دلیل پدر غزل و پدر سجاد سعی کردند غزل را پنهان کنند تا اینکه به کلانتری تحویل داده شد.

روز شنبه وقتی غزل را برای تحویل به کلانتری سوار ماشین کردند، سجاد و برادرش ماشین را متوقف کردند و غزل را از آنها می‌گیرد و ظهر همان روز سجاد غزل را با قمه کشت.

وی درباره علت بریدن سر غزل نیز گفت:سجاد در هر محله‌ و خیابانی که به او انگ بی‌غیرت زده بودند سر غزل را گَرداند تا مثلاً به همه گوید: من آدم بی‌غیرتی نیستم.”