لئوناردو دی‌کاپریو
لئوناردو دی‌کاپریو

به گزارش هالیوود ریپورتر، لئوناردو دی‌کاپریو در کارنامه کاری خود برای بسیاری از شخصیت های واقعی در فیلم هایش نقش آفرینی کرده است.

دی کاپریو در نقش  دلال فاسد “جوردن بفلورد” در «گرگ وال استریت»، “فرنک ابگنیل” خلافکار در «اگه می‌تونی منو بگیر»،و  در نقش “جی ادگار هوور” سیاستمدار در «جی ادگار» بازی کرد.

حالا این بازیگر ۴۶ ساله برنده جایزه اسکار تصمیم گرفته تا نام معروف و جنجالی دیگری را به لیست شخصیت های واقعی خود اضافه کند و آن شخص “جیم جونز” رهبر یک فرقه مذهبی افراطی در آمریکا است.

جیم جونز رهبر یک گروه مذهبی معروف به “معبد مردم” بود و مسئول یکی از بزرگترین مرگ‌های دسته جمعی در تاریخ بود. به نحوی که در ۱۸ نوامبر ۱۹۷۸، جونز یک خودکشی دسته جمعی را ترتیب داد که بر اثر آن ۹۰۹ نفر در جونزتاون کشته شدند.

داستان جونز و تأثیر او بر پیروانش الهام‌بخش بسیاری از کتاب‌ها و مستندها بوده است که آخرین آن مستند «حقیقت و دروغ‌ها: جونزتاون، بهشت گمشده» در سال 2018 است که در چهلمین سالگرد این تراژدی، خودکشی جمعی منتشر شد.

فیلم جدید که داستان جونز را روایت می کند توسط اسکات روزنبرگ نوشته شده است و لئوناردو دی‌کاپریو در آن نقش آفرینی می کند و از طریق شرکت آنها با جنیفر دیویسون تهیه کنندگی خواهد داشت.