قتل
قتل پنج زن در ایران به دست شوهرشان طی یک هفته

قتل پنج زن در ایران به دست شوهرشان طی یک هفته، بر اساس گزارش رسانه ها ، پنج زن در این هفته توسط نامزد ، شوهر و شوهر سابق خود در شهرهای کرمانشاه ، سقز و درشهر ایلام کشته شدند.

قتل پنج زن در ایران به دست شوهرشان طی یک هفته

پنج زن در این هفته توسط نامزد ، شوهر و شوهر سابق خود در شهرهای کرمانشاه ، سقز و درشهر ایلام کشته شدند.

یک زن توسط نامزدش در سقز و دو زن توسط شوهرش در دره‌شهر به قتل رسیدند. همچنین مردی همسر و خواهر سابق خود را در کرمانشاه کشت.

سازمان حقوق بشر هنگائو گزارش داد که نامزدش گلاله شیخی26 ساله ساکن سقز کشته و به آتش کشیده شده است. جسد وی در تاریخ 18خرداد در جاده سنندج پیدا شد.

بر اساس این گزارش ، گلاله شیخی با نامزد خود کیومرث ضرغامی به مسافرت رفت و نامزد او از طریق تلفن به خواهرش گفت که او گلاله را کشته و جسد او را پنهان کرده است.

خبرگزاری فارس همچنین گزارش داد که نامزد گلاله شیخی در خانه ای در شهر آستارا دستگیر شد و در بهار و تابستان سال گذشته چندین قتل ناموسی در فاصله کمی اتفاق افتاد. ابتدا رومینا اشرفی 14 ساله در اول خرداد ماه در تالش ، استان گیلان در استان گیلان با داس و به دست پدرش کشته شد.

فاطمه برحی ، 19 ساله، توسط همسرش در آبادان کشته شد

فاطمه برحی ، 19 ساله ، زن جوان دیگری بود که توسط همسرش در آبادان کشته شد. ریحاه اامیری 22 ساله یکی دیگر از قربانیان قتل های ناموسی در شهر کرمان به دست پدرش عصر دوشنبه 26 خرداد بود.

این سازمان حقوق بشری همچنین گزارش داد که زن جوانی به نام حمیرا بازگیر خرم آبادی ، محضر اسناد رسمی در شهرستان درشهر استان ایلام ، در تاریخ ۱۷ خرداد توسط شوهرش به ضرب گلوله کشته شد.

محمد زمان بیگی ، فرمانده انتظامی شهرستان درشهر گفت: یک مرد 38 ساله به دلیل اختلاف خانوادگی همسر خود را با سلاح گرم کشت و یک نفر دیگر نیز زخمی شد و از صحنه گریخت.

روز قبل ، زن دیگری توسط شوهرش در همان شهر با ضربات چاقو کشته شد.

مرد 35 ساله ای همسرش را با (ضربات چاقو) کشت

جمال موسوی ، فرمانده پلیس ایلام ، گفت: “مرد 35 ساله ای همسرش را با سلاح سرد (ضربات چاقو) کشت و دستگیر شد.

در تاریخ ۱۵ خرداد ، مردی در کرمانشاه به خانه همسر سابق خود رفت و او و خواهرش را کشت.

در هنگام قتل ، دو پسر این زن و مرد در خانه بودند ، علی رضا دلیری فرمانده پلیس کرمانشاه گفت که این قتل به دلیل اختلافات خانوادگی بوده و مرد دستگیر شده است.

در ۱۶ فروردین ، یک مرد در اهواز هشت را با شلیک گلوله به قتل رساند و سپس خودکشی کرد.