بنیاد مستضعفان ایلام
فوری: گروگان‌گیری بنیاد مستضعفان ایلام ۴کشته به جای گذاشت

فرزاد یاسمی، معاون فرمانده انتظامی ایلام گفت: گروگان‌گیری در مدیریت اموال بنیاد مستضعفان این شهرستان چهار کشته بر جای گذاشت.

گروگان‌گیری بنیاد مستضعفان ایلام ۴کشته به جای گذاشت

گروگان‌گیری در مدیریت اموال بنیاد مستضعفان این شهرستان چهار کشته بر جای گذاشت.

به گفته وی، گروگانگیر که کارکنان سابق این اداره بود، سه نفر را در اداره کشته و سپس خودکشی کرد. پنج نفر نیز مجروح شدند.

ماجرای گروگانگیری در ایلام

دقایقی پیش در اداره اموال تملیکی ایلام شخصی اقدام به گروگانگیری کرد. گفته می شود شخص که گروگانگیر یکی از نیروهای سابق این مجموعه بوده که اخراح شده است.

نیروهای امنیتی و نوپو در محل حضور دارند و به هیچکس اجازه تردد نمی دهند. افراد حاضر از تیراندازی در محل خبر دادند و آمبولانس ها به سمت محل گروگان گیری حرکت کردند.

به گفته مسئولان انتظامی استان ایلام، یکی از کارکنان اخراجی شرکت سهامی املاک و مستغلات بنیاد مستضعفان این شهرستان صبح چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت ماه پس از «گروگان گرفتن» چند نفر از همکاران سابق خود، سه نفر را کشت و خودکشی کرد.

فرزاد یاسمی معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان ایلام گفت: در این حادثه پنج نفر نیز مجروح شدند که حال تعدادی از آنها وخیم است.

در سال‌های گذشته برخی کارمندان اخراج شده از ادارات مختلف اقدام به گروگان‌گیری کرده‌اند.

علت آن حادثه؟

خبرگزاری فارس در خبر مربوط به این حادثه نوشت که پس از درگیری لفظی با کارکنان اداره املاک اموال و املاک بنیاد مستضعفان، «با برداشتن اسلحه از داخل خودروی شخصی‌اش اقدام به گروگان‌گیری و سپس تیراندازی به سمت کارکنان این اداره کرد.”

در سال های اخیر برخی از کارکنان اخراج شده از بخش های مختلف به گروگان گرفته شده اند.