دو مامور مرزبانی ايران در درگیری نظامی با طالبان کشته شدند!
دو مامور مرزبانی ايران در درگیری نظامی با طالبان کشته شدند!

دو مامور مرزبانی ايران در درگیری نظامی با طالبان کشته شدند؛ در درگیری نظامی روز شنبه با طالبان در مرز مشترک ایران و افغانستان، حداقل دو مامور مرزبانی ایران کشته شده‌اند.

 دو مامور مرزبانی ايران در درگیری نظامی با طالبان کشته شدند!

خبرگزاری دولتی ایران، ایرنا، تایید کرده است که در درگیری نظامی روز شنبه با طالبان در مرز مشترک ایران و افغانستان، حداقل دو مامور مرزبانی ایران کشته شده‌اند.

پیشتر، صابرین‌نیوز، یک رسانه نزدیک به سپاه پاسداران، از کشته شدن تعدادی از مرزبانان در درگیری مرزی خبر داده بود. این رسانه اعلام کرده بود که تعدادی از مرزبانان ایران در درگیری با طالبان در مرز مشترک ایران و افغانستان جان خود را از دست داده‌اند.

درگیری مسلحانه میان نیروهای مرزبانی ایرانی و طالبان

گزارش‌ها نشان می‌دهند که در منطقه مرزی ولایت نیمروز در افغانستان، مرزبانان ایرانی و نیروهای طالبان از صبح روز شنبه، ششم خردادماه، درگیری مسلحانه داشته‌اند.

روزنامه “۸ صبح” افغانستان، به نقل از مقام‌های محلی، این درگیری را در ولسوالی کنگ ولایت نیمروز به گونه‌ای توصیف کرده است. بر اساس گزارش خبرگزاری فارس این درگیری در اطراف پاسگاه ساسولی رخ داده و همچنان ادامه دارد.

با توجه به اطلاعاتی که ارائه کردید، به نظر می‌رسد که حساب کاربری مرتبط با سپاه پاسداران در شبکه‌های اجتماعی، ویدئویی از تنش مرزبانان با نیروهای طالبان در منطقه مرزی منتشر کرده است.

اطلاعاتی که درباره حساب کاربری “حال‌وش” در توییتر ارائه کردید، نشان می‌دهد که این حساب کاربری اخبار مرتبط با منطقه سیستان و بلوچستان را پوشش می‌دهد و در روز شنبه از تداوم آتش سنگین بین دو طرف خبر داده و ویدئوهایی از این رویداد منتشر کرده است.

https://twitter.com/haalvsh/status/1662396064115089409?s=20