احمد‌رضا جلالی
فوری: حکم اعدام احمد‌رضا جلالی تا آخز اردیبهشت اجرا می‌شود!

حکم اعدام احمد‌رضا جلالی تا آخز اردیبهشت اجرا می‌شود؛ همزمان با محاکمه حمید نوری در سوئد، حکم اعدام احمدرضا جلالی، پژوهشگر ایرانی-سوئدی به اتهام جاسوسی در دستور اقدام قرار گرفته و حداکثر تا آخر اردیبهشت اجرا می‌شود.

 حکم اعدام احمد‌رضا جلالی تا آخز اردیبهشت اجرا می‌شود!

به گزارش خبرگزاری (ایسنا)، همزمان با محاکمه حمید نوری در سوئد، «منابع آگاه» شنیده اند که حکم اعدام احمدرضا جلالی، پژوهشگر ایرانی-سوئدی به اتهام جاسوسی در دستور اقدام قرار گرفته و حداکثر تا آخر اردیبهشت اجرا می‌شود.

آخرین جلسه دادگاه حمید نوری

آخرین جلسه محاکمه حمید نوری، دادیار سابق زندان گوهردشت متهم به دست داشتن در قتل زندانیان سیاسی در استکهلم در حال برگزاری است. در همین حال خبرگزاری ايسنا با اشاره به این دادگاه از احتمال اجرای حکم اعدام احمدرضا جلالی در ایران خبر داد.

همزمان با نود و دومین جلسه محاکمه حميد نوری که به آخرین دفاعیات وکلاى وی اختصاص دارد، خبرگزاری ايسنا به نقل از «منابع آگاه» گزارش داد که اعدام احمدرضا جلالی، پژوهشگر ایرانی-سوئدی، در دستور کار قرار گرفت و «حداکثر تا پایان اردیبهشت ماه انجام خواهد شد».

ایسنا همچنین به دادگاه حمید نوری در سوئد اشاره کرد و به نقل از “برخی از تحلیلگران سیاسی” نوشت: «تشکیل دادگاه نمایشی برای وی در آن کشور با هدف فشار بر حکومت ایران برای آزادی احمدرضا جلالی بوده است».

احمدرضا جلالی پزشک و پژوهشگر ایرانی-سوئدی است که اردیبهشت ماه سال ۹۵ به دعوت دانشگاه های تهران و شیراز به ایران سفر کرد اما پس از شرکت در کنفرانس های علمی بازداشت و «جاسوسی» متهم شد.