فساد مالی ۲۰ هزار میلیارد تومانی: بازداشت دو فرزند مقام برجسته قوه قضائیه
فساد مالی ۲۰ هزار میلیارد تومانی: بازداشت دو فرزند مقام برجسته قوه قضائیه

در هشت ماه گذشته، دو فرزند محمد مصدق کهنمویی، معاون اول قوه قضائیه جمهوری اسلامی، و همچنین سه تن از روسای قوه قضائیه، به اتهام فساد مالی در کانال‌های تلگرامی، بازداشت شده‌اند.

فساد مالی ۲۰ هزار میلیارد تومانی: بازداشت دو فرزند مقام برجسته قوه قضائیه

این بازداشت‌ها به صورت رسمی توسط یک خبرگزاری نزدیک به سپاه پاسداران در یک روز یک‌شنبه تایید شده است. پرونده این افراد به مبلغ ۲۰ هزار میلیارد تومانی مربوط به محمد رستمی صفا، مالک گروه صنعتی رستمی صفا، مرتبط است.

خبرگزاری تسنیم، در گزارش خود روز یک‌شنبه در تاریخ ۹ مهر ماه اعلام کرد که دو نفر که بازداشت شده‌اند، فرزندان محمد مصدق کهنمویی، معاون اول قوه قضاییه هستند.

خبرگزاری تسنیم در این گزارش افزوده که تاکنون در جریان تحقیقات این پرونده، ۸ نفر از جمله دو فرزند محمد مصدق کهنمویی، معاون اول رئیس قوه قضائیه توسط دو ضابط، به عبارت دقیق‌تر “حفاظت اطلاعات قوه قضائیه و سازمان اطلاعات سپاه پاسداران” بازداشت شده‌اند.

خبرگزاری تسنیم در ادامه تأکید کرده که پرونده فرزندان معاون اول قوه قضاییه جزء بخشی از پرونده “محمد رستمی صفا، ابر بدهکاران بزرگ بانکی” است و افزوده که هیچ بانکی هم تا آن زمان از او شکایت نکرده بود.

حجم فساد در این پرونده

خبرگزاری تسنیم در این گزارش اطلاعاتی در مورد حجم فساد در این پرونده ارائه کرده و آن را به مبلغ “۲۰ هزار میلیارد تومان” ارائه داده است.

همچنین اعلام کرده که پس از برگزاری جلسات متعدد، دادگاه حکم قطعی و لازم الاجرای پرونده محمد رستمی صفا را صادر کرده است که با اجرای این حکم، مبلغ بیش از ۲۰ هزار میلیارد تومان به شبکه بانکی کشور باز خواهد گشت.