نان
فروش نان فانتزی ۷۰ درصد کاهش داشته است!

 فروش نان فانتزی ۷۰ درصد کاهش داشته است؛ رئیس اتحادیه نان‌های حجیم و نیمه حجیم: برای تولیدکنندگان نان‌های فانتزی ۱۰ برابر شده و خرید این نان‌ها ۶۰ تا ۷۰ درصد کاهش یافته است.

فروش نان فانتزی ۷۰ درصد کاهش داشته است

در حالی که اخباری مبنی بر وجود صف‌های طولانی در مقابل نانوایی‌های سنتی در برخی شهرهای ایران شنیده می‌شد، رئیس اتحادیه نان‌های حجیم و نیمه حجیم گفت: برای تولیدکنندگان نان‌های فانتزی ۱۰ برابر شده و خرید این نان‌ها ۶۰ تا ۷۰ درصد کاهش یافته است.

محمد جواد کرمی رئیس اتحادیه نان‌های حجیم و نیمه در گفت و گو با خبرنگار ایلنا افزود: قبل از آزادسازی اتحادیه و نرخ آرد صنعت، ۱۰۰ کیسه آرد هفت میلیونی خریداری می کرد. تومن ولی هم اکنون باید همین حجم آرد را ۷۰ میلیون تومان خریداری کند.

صف‌های طولانی مقابل نانوایی‌های سنتی

پرداخت ماهانه ۴۰۰ هزار تومان یارانه کار سختی است

این در حالی است که ابراهیم رئیسی پرداخت یارانه ۴۰۰ هزار تومانی در ماه را کار سختی توصیف کرد و معاون رفاه اجتماعی وزیر رفاه نیز گفت: احتمالاً این حمایت ها از نقدی به «تخفیف در خرید» تبدیل می شود.

رئیسی در دیدار با تعدادی از روحانیون اهل سنت گفت: پرداخت یارانه ۴۰۰ هزار تومان به ازای هر نفر سخت است، اما کارشناسان این را گامی در جهت عدالت و رفع فقر مطلق می دانند.

در همین حال، داریوش ابوحمزه، معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت که پرداخت یارانه می تواند از نقدی به «تخفیف خرید» برای کالاها تغییر کند.